You need Flash to see the image gallery

PLIBERK, 12.04.2014 • 23:41

Avstrija • SK Dob/Aich • Odbojka

ŠK Aich-Dob je s senzacionalno zmago izenačil v finalni seriji!

Odbojkarji ŠK Posojilnica Aich-Dob so se vrnili v finalno serijo: na drugi finalni tekmi je Dob pred domačo publiko v Pliberku premagal Hypo Tirol s 3:2 v nizih, s tem pa v seriji na štiri zmage izenačil na 1:1.
Varovanci trenerja Leonarda Barića so pred 1000 navdušenimi navijači pokazali borbenost in po več kot tri urah (!) zasluženo zmagali.
Po dobrem začetku in obetavnem vodstvu so Dobljani na koncu prvega niza pokazali živce in ga nepotrebno še dali iz rok (24:26). Podobna slika se je pokazala tudi v drugem nizu, ki pa je bil za zgodovinske knjige. Domači so si spet priigrali lepo vodstvo katero so v teku niza zopet zapravili. Toda slovesnki odbojkarji so pokazali močno moralo in predvsem dobro kondicijo. V pravi kriminalki, v kateri je vodstvo večkrat menjalo, so po rekordnih 47-tih minutah osvojili drugi niz (39:37). V tretjem nizu pa je domača ekipa silovito pritiskala in goste iz Tirolske povsem nadigrala in povedla na 2:1 v nizih (25:21). V zopet tesnem četrtem nizu so si Dobljani celo priigrali prvo točko za zmago, toda gostje so dobro branili in dobili niz še s 27:29. Po zaostanku v odločilnem petem nizu (1:4) je Portugalec De Sousa Sequeira s senzacionalnem servisom dobil osem (!) zaporednih točk in povedel na 9:4 za domače. To vodstvo si rumeno-modri niso več pustili vzeti in zasluženo dobili niz (15:13) in tekmo.
Slavje na parketu je po tekmi bilo veliko, navijači pa so kar nekaj minut stoje ploskali uspešni ekipi.
»To je neverjetno«, je po tekmi med drugimi tudi dejal športni direktor Martin Micheu, ne da bi prenagljeno imel na vidiku že ponoven naslov prvaka.
Tretja tekma finalne serije je na sporedu že v sredo, 16. aprila ob 20.15 uri v športni dvorani USI v Innsbrucku in v živo na program ORF Sport+. (ml)

ŠK Posojilnica Aich/Dob : HYPO Tirol Volleyballteam 3:2 (24:26, 39:37, 25:21, 27:29, 15:13)
Največ točk so Dob so osvojili: Sequeira (29), Grut (26), Wohlfartstätter (11)