CELOVEC, 21.08.2011 • 12:28

Koroška • Sportniki • Atletika

„Tečemo brez meja“ tudi na polmaratonu “Koroška teče”

Po uspešni premieri pod geslom „Tečemo brez meja“ na kraškem spomladanskem polmaratonu leta 2009 v Sežani se je sodelovanje med uslužbenci Urada vlade R Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu ter zamejskimi Slovenci na tekaških prireditvah v prostoru Alpe-Jadran nadaljevalo na 10. jubilejnem polmaratonu „Koroška teče“ ob Vrbskem jezeru na Koroškem.
Na nedeljskem polmaratonu pri temperaturah onstran 30 stropinj, je bil najhitrejši Slovenec iz zamejstva Jurij Perč iz Celovca (637. mesto/čas 1:42:38), le malo za njim pa je prispel v cilj tudi najhitrejši zastopnik urada za Slovence v zamestvu in po svetu Aleš Selan (893./1:46:58). Pri ženskah je za urad nastopila Breda Mulec (2.248./ (2:08:59). Za ekipo „Tečemo brez meja“ je na štartu, ob progi in v cilju skrbel tajnik Slovenske športne zveze Ivan Lukan.
Na štartu letošnje jubilejne prireditve „Koroška teče“ je bilo prvič nad 7.000 tekačev in tekačic. Tako pri moških kot pri ženskah je zmagala trojka iz Kenije – pri moških je bil prvi Wilson Kipsang v času 1:02:25, pri ženska - pa kljub hudi vročini z novim rekordom proge - Florence Kiplagat (1:08:02).
Predvideno je, da se bo že v tekaški sezoni 2012 oblikovala močnejša skupina slovenskih zamejskih tekačev in tekačic s Koroške, Italije, Porabja in Hrvaške ter Urada vlade R Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu, ki bo pod geslom „Tečemo brez meja“ tekla na vseh večjih maratonih v alpsko-jadranskem prostoru. (I.L.)