ENIT
KOŠ Celovec začel novo leto z zmago v Beljaku !

BELJAK, 12.01.2012 • 21:46

Koroška • KOŠ Celovec • Košarka

Košarkarji KOŠ-a so uspešno opravili prvo prvenstveno preizkušnjo v koroški deželni ligi v letu 2012. Na gostovanju so zasluženo premagali močno ekipo ABC Beljak z 88:81 (49:47).
Prva četrtina je potekala v znamenju Beljačanov, drugo pa so v svojo korist odločili varovanci trenerja Mira Majkiča, tako da so ob polčasu KOŠ-evci vodili za dve točki (49:47). Tekma je ostala zelo napeta prav do konca, saj se je vodstvo večkrat menjavalo. V zadnjih minutah so varovanci trenerja Majkiča igrali bolj zbrano in tako slavili 6. zmago v tekočem prvenstvu koroške lige. Končni rezultat se je glasil 88:81. Komentar trenerja Majkiča: „Veseli smo, da smo leto 2012 pričeli z zmago!”
Naslednja te kma v koroški ligi je na sporedu v četrtek, 19. januarja ob 19.00 uri v Mladinskem domu SŠD v Celovcu proti Piratom 2. V 2. avstrijski zvezni ligi pa gostuje KOŠ že v nedeljo, 15. januarja v Dornbirnu na Predarlskem (J.V./I.L.)
KOŠ Posojilnica Bank: Ninič 26 , Ciganovič 15, Kondič 15, Oberčkal 12, Smrtnik Matej 10, Feinig 8, Blajs, Polanšek, Pasterk; ABC Villach: Jusić 31, Smole 17, Cvetrovič 11, Krbanek 10, Sarajlić 9, Stambolija 2, Ortar 2.