ENIT
MEVZA: Aich-Dob brez finala, Pliberk brez turnirja!

PLIBERK (JUFA-ARENA), 15.02.2012 • 21:25

Mednarodna • SK Dob/Aich • Odbojka

Odbojkarskemu klubu ŠK Posojilnica Aich-Dob ni uspela uvrstitev v tekmovanje štirih najboljših ekip v srednjeevropski ligi (MEVZA)! Moštvo, ki je začetek tedna ostalo brez trenerja Igorja Šimunčiča, je sicer dobilo povratno četrtfinalno tekmo proti slovaškemu podprvaku Chemes Humenné v 81 minutah jasno s 3:0 (22, 17, 21), vendar so izgubili vse odločilni zlati niz z 12:15.
Za moštvo menedžerja Martina Micheua, ki je interimistično prevzel tudi funkcijo trenerja, se je s porazom v zlatem nizu – prvo tekmo v gosteh so Dobljani namreč izgubili z 0:3 - predčasno končala sezona v srednjeevropski ligi. S tem Aich-Dob oz. Jufa-arena v Pliberku tudi ne bosta gostila final 4, ker je bil izvedba turnirja vezana na uvrstitev Dobljanov med štiri najboljšimi moštvi srednjeevropske lige.
Po besedah Micheua velja zdaj vsa koncentracija končnici avstrijskega prvenstva (AVL), ki se prične že ta konec tedna. Nasprotnik Dobljanov v četrtfinalu je Celovec. Lansko sezono so Dobljani prvič v zgodovini osvojili naslov avstrijske podprvaka, kar je tudi cilj v letošnji sezoni. (I.L.)