ENIT
KOŠ Celovec v polfinalu proti Piratom II

BELJAK/CELOVEC, 29.03.2012 • 20:54

Koroška • KOŠ Celovec • Košarka

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Posojilnica Celovec je odigrala zadnjo tekmo zgornjega play-offa koroške lige in izgubila s prvouvrščeno ekipo ABC Beljak s 73:82 (45:38).
Tri četrtine so bili KOŠ-evci močnejša ekipa. Prvo četrtino so s hitrimi in lepimi potezami zaključil s 27:11, druga in tretja pa se nista bistveno razlikovali – Beljačani so se borili, se vedno spet približali, vendar niso ogrožali vodstva KOŠ-a. Četrtini sta se končali s 45:38 in z 61:52 za KOŠ.
Nato preobrat v zadnji četrtini – tudi s pomočjo sodnikovih. Beljačanom je uspelo zaostanek vedno bolj zmanjšati in pet minut pred koncem prevzeti vodstvo. Košarkarji KOŠ-a pa niso več zadeli. Individualnost v napadu in nekolektivnost v obrambi sta bila na koncu ključna faktorja za poraz proti močnim domačinom.
KOŠ je zgornji play off zaključil na drugem mestu in se bo v četrtek, 12. aprila, na prvi polfinalni tekmi pomeril s celovškimi Piratom II za vstop v finalno tekmovanje. Drugi polfinale igrata ABC Beljak in Pirati I. (J.V./I.L.)
KOŠ Celovec: Ciganovič 20, Oberčkal 17, Kondič 16, Feinig 6, Ninič 6, Amrtnik Matej 4, Gallob 4, Michelitsch, Pasterk, Polanšek.