ENIT
101:100 - KOŠ v dramatični tekmi potopil Pirate z Vrbskega jezera!

CELOVEC, ŠPORTNA DVORANA MLADINSKEGA DOMA SŠD, 12.04.2012 • 21:37

Koroška • KOŠ Celovec • Košarka

Na prvi polfinalni tekmi koroške košarkarske lige je članska ekipa KOŠ Posojilnica Bank Celovec v športni dvorani Mladinskega doma SŠD v Celovcu po dramatični tekmi tesno premagala moštvo Piratov (Wörthersee Piraten) s 101:100.
Prvo srečanje v seriji na dve zmagi je bilo kot pričakovano napeto. V prvi četrtini so se KOŠ-evci borili in bili tudi uspešni pri zaključku. Dali so štiri trojke in povedli s 24:18. V prvih minutah druge četrtine so se Pirati nevarno približali in tudi nerazumljive odločitve sodnikov so povzročile nezbranost pri igralcih KOŠ-a. Gostje so točkovali (42:40), vendar se je domača ekipa spet opomogla in izid do polčasa zvišala na 50:43.
V tretji četrtini so varovanci trenerja Majkiča pokazal borbeno tekmo in rahlo povečali vodstvo na 79:68. V zadnji četrtini pa je KOŠ močno popustil in že po treh minutah so Pirati izenačili ter kmalu za tem celo povedli. Dve minuti pred koncem tekme so vodili že za plus 8 (92:100), toda KOŠ- u je le še uspel preobrat! Igralci so obdržali živce, za odločilne koše pa je poskrbel Uroš Ninič. Na koncu je KOŠ premagal Pirate z 101:100 in v seriji best of 3 povedel z 1:0. Komentar trenerja Majkiča: „S slabo obrambo in 100 prijetimi točkami navadno ne zmagaš, vendar smo dali točko več, ki nam je prinesla zmago. Vesel sem te zmage! Hvala publiki. Polfinalno serijo pa seveda želimo končati že v drugi tekmi v njihovi dvorani.”
Z zmago na povratni tekmi, ki bo nedeljo, 22. aprila 2012 ob 18.00 uri v športni dvorani Šentpeter v Celovcu, bi KOŠ lahko zaključil polfinalno serijo in se v finalu boril za lovoriko koroškega prvaka. (I.L.)