ENIT
Finale AVL - V tretji tekmi je bil boljši Hypo Tirol!

PLIBERK (JUFA-ARENA), 16.04.2012 • 22:09

Koroška • SK Dob/Aich • Odbojka

Odbojkarjem ŠK Posojilnica Aich-Dob v tretji tekmi finalne serije avstrijske odbojkarske lige (AVL) ni uspelo ponoviti senzacionalen nastop pred petimi dnevi, ko so prepričljivo premagali večkratnega avstrijskega prvaka in branilca naslova Hypo Tirol s 3:1 (19/-19/19/19). Varovanci trenerja Martina Micheu-a so tekmo v nabito polni Jufa-areni izgubili z 1:3 (-18/-16/10-17). V seriji na štiri zmage Tirol sedaj vodi z 2:1, naslednji dve tekmi pa morajo Dobljani igrati v Innsbrucku.
Ekipa s Tirolske je temelj za uspeh položili ob samem začetku tekmo, saj je prepričljivo dobila prva dva niza. Tretjega so Dobljani s 25:10 odločili v svoj prid, toda zaželenega preobrata ni bilo. Hypo Tirol si je zagotovili četrti niz in po 94 minutah premagali odbojkarje domačine.
Naslednji dvoboj je na sporedu že v četrtek v Innsbrucku. (I.L.)