Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Comeback KOŠ-a po seriji porazov

V 16. tekmi sezone 2018/19 je KOŠ na domačem terenu srečal ekipo BBC Nord Dragonz, ki je na sosednji poziciji KOŠa na lestvici. S polno motivacijo in pomočjo Jana Razdevška, ki se je po poškodbi končno spet vrnil v ekipo, je uspela važna zmaga v boju za mesto v play-offu. (koš)

V skoraj polnem številu, manjkal je le kapetan Andi Smrtnik, je članska ekipa KOŠ Celovec po dveh minutah prevzela vodstvo. Gostje iz Železnega pa niso popustili, ostali KOŠu za petami in medčasno tudi prevzeli vodstvo. Z dvema prostima metoma Jake Stembergera v zadnji minuti pa so spet vodili Celovčani (24:23). Drugo četrtino so KOŠevci začeli s trojko Stembergera, nato pa je publika videla le malo zadetkov. Po petih minutah so se igralci iz Gradiščanske približali na eno točko (31:30), do pavze pa je KOŠ s trojko Razdevška povišal svojo prednost na +9 točk (42:33).

Po odmoru so Dragonzi povišali tempo in uspešno zaključevali, a KOŠevci so držali korak z njimi. Po petih minutah so domačini vodili z 52:42. V naslednjih minutah pa se je nasprotnik približal in v zadnji sekundi z metom od sredine igrišča izenačil (56:56). V nadaljevanju je izenačeno šlo naprej, nekaj minut je vodstvo menjavalo. Zadnje minute so bile zelo napete, obe ekipi sta se borili, vendar je KOŠ obržal živce in tekmo odigral odločno do konca. Končni rezultat: 83:75. (koš)

Jan Razdevšek, igralec KOŠa: Danes smo šli v tekmo zelo motivirano in nastopili smo skoraj kompletni. V obrambi kot tudi v napadu smo igrali zelo angažirano. Zelo smo veseli zmage.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Današnja zmaga je bila za nas zelo važna. Naslednji teden bomo upam prvič v sezoni kompletni, da bomo lahko pokazali kaj znamo.