Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Debakel KOŠ-a na Predarlskem

Košarkarji članske ekipe kluba KOŠ Celovec so ob koncu tedna utrpeli visok poraz. V drugi zvezni ligi so močno zdesetkani slovenski košarkarji v soboto izgubili s tekmecem iz predarlskega Dornbirna s 113:49. (koš/orf-slo)

Ekipa iz Dornbirna je takoj prevzela vodstvo in ga po treh minutah povišala na +10. Šele po štirih minutah je KOŠu uspel prvi zadetek. V nadaljevanju so se Celovčani lahko približali na pet točk razlike (11:6), a po desetih minutah so Predarlčani povišali vodstvo na +24 (31:7). Tudi v nadaljevanju slovenskim košarkarjem pod košem ni uspelo veliko, številčili so se zgrešeni meti in izgubljene žoge in tako so domačini prednost lahko naprej povišali. Ob polčasu se je rezultat glasil 54:21.

Po pavzi se slika ni spremenila. Najmlajši člani ekipe so nabrali veliko minut in se močno borili. Do konca tretje četrtine so Lionsi vodstvo povišali na 88:31. Tudi zadnjih deset minut nažalost ni bilo sprememb in tako se je tekma končala 113:49 za moštvo iz Dornbirna. (koš/orf-slo).

Andi Smrtnik, assistent coach KOŠa: Mladi so se dobro borili, a s sedmimi igralci in brez nosilcev ni bilo kaj drugega za pričakovat, če igraš proti profesionalcem. Zadnji čas je, da postanemo kompletni in delamo dobre treninge.

Valentin Pasterk, igralec KOŠa: Po dolgi poti smo slabo začeli tekmo proti Dornbirnu. Potem smo se borili, a nasprotnik je bil enostavno premočen.