Slika: Foto: Aich/Dob
Icon Odbojka - Volleyball

Dobljani tretjič avstrijski prvaki

Odbojkarji športnega kluba Posojilnica Aich/Dob so si v sredo v areni Jufa v Pliberku s četrto zmago v finalni seriji na štiri dobljene tekme proti moštvu iz Waldviertla priborili vnovič naslov prvaka. Dobljani so tekmeca premagali s 3:0 v nizih in si tako zagotovili tretji naslov avstrijskega prvaka. (orf-slo)

Tri dni po zmagi proti Dobljanom so gosti iz Waldviertla tudi tokrat igrali zelo borbeno in bili večkrat v prednosti. Predvsem v prvem nizu so gostje imeli možnost, da bi si dobili niz, pa so Dobljani obdržali živce in končno le povedli.
Tudi ostali nizi so bili deloma zelo tesni, vendar so varovanci trenerja Matjaža Hafnerja bili vedno malenkostno v prednosti.

Micheu: „Tekma je večkrat visela na nitki“ (intervju na ORF Slovenci)

Da tekma ne bo enostavna, je napovedal že tudi športni direktor Martin Micheu, ki je po zmagi menil, da je bila tekma pričakovano težka in je zmaga večkrat dobesedno visela na nitki. Ta pa da je bila pravična in zaslužena, je bil olajšan Micheu.

Na reklo, da je lažje osvojiti, kot pa braniti, je po tekmi spomnil trener Matjaž Hafner. Kakor je ocenil, je na koncu uspela individualna kvaliteta odbojkarjev iz Doba. (orf-slo)