Gabriel Gregorn in Martin Kelih se veselita zmage Selanov (slika: QSPictures)
Slika: Gabriel Gregorn in Martin Kelih se veselita zmage Selanov (slika: QSPictures)
Icon Nogomet-Fußball

Dve zmagi in en poraz za domače ekipe v Podligi vzhod

Zanimive tekme so se odvijale minuli konec tedna v Podligi vzhod. Šmihelčani so nadaljevali s serijo zmag in na tujem premagali lanskoletnega prvaka iz Golovice. Selani so po dolgem spet enkrat pokazali dobro igro in zasluženo slavili v Celovcu proti ekipi ASK. Globasnica je v razburljivi tekmi klonila pred domačo publiko proti ekipi iz Šentandraža iz Labodske doline.

Šmihelčani nadaljevali s serijo zmag

Šmihelčani so po uspehih v zadnjih tekmah polno zamozavesti šli v tekmo na tujem v Golovici. Po 11. minutah so Šmihelčani povedli in v prvem polčasu še imeli možnost povišati vodstvo. Toda prvi polčas se je končal le z 0:1. Tudi v drugem polčasu so gostje igrali boljše in v 90. minuti vodstvo povišali. V drugi minuti sodniškega podaljška so domačini zaostanek pomanjšali in poskrbeli zopet za napetost. Toda Šmihelčani so vodstvo obvarovali do konca tekme in s tem zasluženo slavili že četrto zmago zapored.

Selani z zmago zapustili predzadnjo mesto lestvice

Selani so v Celovcu proti ASK-ju v prvem polčasu zasluženo vodili z 0:2. Toda že v prvi minuti drugega polčasa so domačini zaostanek pomanjšali. Le osem minut kasneje so Selani zopet zadeli in vodstvo tudi do konca obvarovali.

Nepotreben poraz Globasnice

Globasnica pa je na domačem igrišču proti Šentandražu že zaostajala po prvi minuti. Toda po izenačenju v prvem polčasu so v 57. minuti Globašani celo povedli. Gostje iz Labotske doline pa so do konca tekme izid še obrnili in na koncu zmagali z 2:3.