Icon Odbojka - Volleyball

Favorit ACH Volley poražen v Pliberku

Športni klub Zadruga Aich/Dob je v soboto v šestem krogu srednjeevropske odbojkarske lige MEVZA premagal ljubljanski ACH Volley. Srečanje v domači dvorani Jufa v Pliberku se je končalo s 3:1 v nizih (-23, 22, -25, -22). (orf-slo)

In to povsem zasluženo. Dobljani so boljše servirali, bili boljši v bloku (14:7), gosti pa so delali veliko napak, samo s servisi so jih storili 18, ob tem niso dosegli niti enega asa. Sicer izenačen dvoboj so sicer bolje začeli Ljubljančani, ki so prišli so vodstva 7:3, toda nato so jih domači začeli loviti, po bloku Filipa Palguta so jih na 16. točki tudi ujeli. Izenačeno je bilo tudi pri izidu 23:23, nato je Božidar Vućičević s servisne črte poslal žogo v mrežo, Bolgar Ivan Kolev pa je z blokom postavil končni izid niza.

Gostitelji so tudi v drugem nizu nadaljevali z dobro igro, po servisih Victorja Mirande de Alcantare so povedli s 3:0, nato pa prednost držali vse do končnice. V njo so vstopili z vodstvom 21:17, toda prednost ni zadostovala za vodstvo 2:0 v nizih. Ljubljančani so dosegli sedem zaporednih točk, za izenačenje v nizih pa je poskrbel Vućičević.

Izenačen boj se je nadaljeval v četrtem nizu. Nobena izmed ekip si ni priigrala večje prednosti, gosti so imeli zaključno žogo, a je niso izkoristil, zato so bili kaznovani.

Slabo pa so odigrali tudi četrti niz. Domači so jim v njegovi sredini ušli na 18:13, ACH se je približal na 18:16, imel priložnost še za eno točko, toda to jim je preprečil blok Mirande de Alcantare. Z novim blokom Palguta so domači spet ušli na štiri točke razlike, slovenski prvaki so dve zaključni žogi rešili, nato pa je napako na servisu storil Vućičević in tekme je bilo konec. (orf-slo)

Aich/Dob : ACH Ljubljana - 3:1 (25:23, 22:25, 27:25, 25:22)