Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Gostje z Dunaja tokrat bili premočni

Članska ekipa KOŠ-a je v soboto na tekmi 2. zvezne lige imela v gosteh ekipo Timberwolves. Gostje z Dunaja so od vsega začetka nadzorovali tekmo in jo pripeljali do končnega rezultata 84:108.

Po porazu proti Basket Flamesu, sosedu na lestvici, so varovanci Dragana Sliškovića bili tokrat že pod močnim pritiskom, saj postaja boj za uvrstitev v Playoff vedno bolj napet. Na drugi strani pa so v tej sezoni prav pred domačo publiko dosegli vse dosedajšnje zmage. In s to, v zadnji domači tekmi prekinjeno serijo, so želeli spet nadaljevati.  Tekma se je pričela zadržano. Šele v drugi minuti je kapetan KOŠevcev dosegel prvi koš in domačini so povedli. Odgovor kapetana Wolvesov Philippa D‘Angela pa je sledil od linije za 3 in gostje so prevzeli vodstvo. Do četrte minute je bila tekma nato izenačena. Potem pa so Dunajčani dosegli 8 točk brez presledka in proti koncu četrtine dodali še dve trojki, koš in dva prosta meta. KOŠevci pa v teh petih minutah niso našli nobenega recepta proti ofenzivi gostov, ki so končali četrtino z naskokom osmih točk. (22:30)

V drugi četrtini so se KOŠevci nekoliko opomogli in s tem preprečili, da bi Dunajčani še bolj pobegnili. V zadnjih treh minutah pa so bili gostje ponovno uspešni iz distance in povišali na 33:49.

V začetku tretje četrtine so gostje  dosegli 9 točk brez presledka. Nato pa je domačinom le uspelo nekoliko zaustaviti razigrane goste in preprečiti do takrat tako uspešne mete iz distance. Toda KOŠevci na drugi strani niso izkoristili svojih priložnosti v napadu in tako tudi niso mogli zmanjšati prednosti Dunajčanov. Z zaostankom že 20ih točk so šli v zadnjo četrtino. (48:68)

KOŠevci so se tudi v zadnji četrtini vneto borili naprej. Občasno so skušali odigrati tako imenovani „full court press“ in so se Dunajčanom postavili v bran preko celega igrišča. Vendar so gostje z lepimi podajami presegli tudi to oviro in spet in spet zadevali trojke. Zaradi visokega naskoka so se Wolvesi ob koncu osredotočili na napad. To je sicer tudi KOŠevcem dalo možnost za uspešnejše napade in so lahko v tej četrtini dosegli največ točk (36). Niso pa mogli preprečiti, da bi Dunajčani kronali svoj „big score game” in v zadnji minuti prebili mejo stotih točk. Za zaključek pa so dosegli še dve trojki  (skupno 16) in dva prosta meta. Končni rezultat pa se je glasil 84:108.

KOŠevci s tem naprej izgubljajo prednost za vstop v Playoff, ki so si jo priborili še v starem letu 2016. Sicer zasedajo naprej osmo mesto na lestvici in bi se tako trenutno uvrstili v Playoff, vendar so jim Basket Flamesi, ki so ta vikend bili brez tekme, naprej za petami in zaostajajo le za dve točki. Naslednji teden torej pri „tekmi na tujem doma“ velja premagati mestnega sotekmeca Wörthersee Pirate in s tem ostati v dirki za Playoff. (koš/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Tomberwolvesi so danes bili telesno močnejši in veliko bolje razpoloženi kot mi. Zadeli so veliko število trojk, nam pa ni uspelo, da bi jih zaustavili.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Danes je zmagala ekipa, ki je imela boljši izkupiček metov in je v obrambi naredila manj napak. Timberwolvesi so zasluženo zmagali.

David Geisler, igralec Timberwolvesov: Vedeli smo, da KOŠ doma igra močno in prišli smo na tekmo s pravilnim fokusom. Udejanjili smo naš Gameplan in zasluženo zmagali.

Hubert Schmidt, trener Timberwolvesov: Lahko smo udejanjili naš Gameplan. KOŠu je v napadu uspelo le malo. To in dobri izkupiček metov sta bila ključ k zasluženi zmagi.