Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Hud poraz članske ekipe KOŠ Celovec

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec je v soboto v dvorani Šentpeter v Celovcu na tekmi druge zvezne lige gostila moštvo Mistelbach Mustangs. Košarkarji iz Nižje Avstrije, ki so veljali za favorita, so domačine premagali kar z 99:54. (kos/orf-slo)

Gostje iz Nižje Avstrije so v prvi četrtini že kar pokazali, da so favoriti na parketu. Ob začetku tekme so gostje iz Mistelbacha s trojko prevzeli vodstvo. V nadaljevanju so zadevali izmenično in v tretji minuti je KOŠ s trojko Marina Sliškovića izenačil (5:5). V naslednjih minutah je bil izkupiček pod košem pri ekipi Mistelbach Mustangs boljši, tako so se lahko hitro oddaljili na +12 točk – 13:25. Tudi v nadaljevanju KOŠ Celovec ni prišel v tekmo, prišlo je do številnih napak pri podajah in pod košem. Ekipa Mistelbach Mustangs je izgrajevala svojo prednost. Po petih minutah so vodili s +17, vendar se je KOŠ s trojko Tima Huberja lahko malenkostno približal. Do pavze se je nasprotnik še naprej razigral in nabral še nekaj točk. Do polčasa se je rezultat glasil 26:52 za Mistelbach.

Tudi po odmoru se je kazala ista slika. KOŠu ni uspelo točkovati, tudi obramba ni bila na mestu in tako je nasprotnik zlahka prišel do zadetkov. Čeprav je Celovčanom uspelo nekaj hitrih trojk, se niso mogli približati nasprotniku. S 34 točkami prednosti je Mistelbach šel v zadnjo četrtino – 44:78. Zadnjih deset minut so pri KOŠu prišli v tekmo tudi najmlajši igralci, ki so se izkazali v borbenosti in dinamiki. Razočarali pa so izkušeni igralci. Mistelbach Mustangs so suvereno točkovali in šli z igrišča kot zasluženi zmagovalci. Tekma se je končala s 54:99.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: „K taki tekmi ne morem veliko povedati, bila je ena sama katastrofa, taktika, tehnika in kondicija. Na tem bomo res morali delati, ne sme več priti do takih napak. Takega nasprotnika nikoli ne bomo mogli premagati, če igramo kot danes.“

Samuel Seher, igralec KOŠ: „Danes smo v obrami bili zelo slabi und preveč podaj nam ni uspelo. Upamo, da bomo to lahko hitro spremenili, tudi da bomo v bodoče bolje zadevali. Danes smo dobili veliko skokov v napadu, na žalost pa te nismo mogli izkoristiti.“