Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Jasna zmaga Koševcev

Košarkarji kluba KOŠ Celovec so v soboto v 2. zvezni ligi prvič v tej sezoni zmagali v domači dvorani. Koševci so premagali Deutsch-Wagram Alligators z 91:71. Največ točk je dosegel Andi Smrtnik. (koš/orf-slo)

KOŠ Celovec je ob začetku tekme z zadetkom kapetana Smrtnika prevzel vodstvo, vendar sta si ekipi ostali precej blizu. V četrti minuti so se Alligatorsi približali na eno točko, v sledečih minutah pa so Celovčani zadeli nekaj trojk in se hitro oddaljili na +10 točk (17:7). Do konca prve četrtine so se gostje iz Deutsch-Wagrama še lahko približali – 23:17. V drugi četrtini so igralci KOŠa nadaljevali z dobro obrambo in uspešnimi meti. Tako si je domača ekipa priborila do šeste minute prednost petnajstih točk. To prednost so še malenkostno nadgradili. S trojko Primca v zadnji sekundi pred pavzo pa so Celovčani povišali na 48:29.

Tudi po pavzi varovanci trenerja Pučka niso popustili. Slovenskim košarkarjem je uspelo nekaj hitrih akcij pod košem in nekaj trojk, UDW Alligators pa pri metu niso imeli sreče. KOŠ Celovec je v zadnjo četrtino šel s 34-imi točkami prednosti – 74:40. Zadnjih deset minut je igra potekala izenačeno. Pri KOŠu so tudi mlajši igralci dobili možnost igranja. Tako so gostje iz Deutsch-Wagrama zmanjšali zaostanek. Končni rezultat se je glasil 91:71 za KOŠ Celovec. (koš/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Od začetka smo bili koncentrirani in smo naredili le malo napak. Žoga je dobro krožila, tako smo prišli do lahkih košev in takoj prevzeli vodstvo. Vodstvo nismo dali več iz rok in tako smo na koncu solidno zmagali.

Hannes Quirgst, asistent trenerja UDW: S tolikšnimi izgubljenimi žogami, predvsem v prvi polovici, je težko, da zmagamo. Istočasno je KOŠ dobro zadeval iz daljave, kar je privedlo do težav pri naši ekipi. Šele na koncu smo lahko polepšali rezultat. Čestitam KOŠu, danes so bili jasno boljša ekipa.