Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ gladko podlegel Mattersburgu

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec je v soboto na prvi letošnji tekmi v gosteh izgubila dvoboj z Mattersburgom. Slovenski košarkarji so na Gradiščanskem jasno podlegli z 51:109. (orf-slo/koš)

Že s prvim napadom so igralci Mattersburga prevzeli vostvo, a hitro je KOŠ lahko izenačil (5:5). Nato pa domačini vodstva niso več dali iz rok. KOŠevci so nekajkrat izgubili žogo in tako se je prva četrtina končala 31:14 za Gradiščane.

Tudi v drugem delu prve polovice so domačini veliko zadeli in naprej nabirali točke. Dva zadetka Ponholzera, trojka Pasterka in zabijanje Fižuleta so privedli do približanja Celovčanov, vendar nasprotniki niso popustili. Zadnjih 30 sekund prve polovice so pridobili kar 7 točk in tako šli v pavzo s 55:28.

Po pavzi se slika ni spremenila. KOŠevci so zgrešili nekaj metov in večkrat izgubili žogo, igralci Mattersburga pa so igrali močno (85:38). Tudi v zadnji četrtini so Gradiščani naprej pokazali, da so bili zasluženo favorit tega srečanja. Tekma se je končala 109:51 za Mattersburg. (koš/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: »Pričakovali smo trdo in močno igro, kajti Mattersburg ima kot vsako leto zelo kvalitativen kader in dolgo klop. Nam sta tokrat manjkala še Miloš in Adrian. Premoč nasprotnika se je pokazala že po prvih minutah. Proti močni obrambi nismo našli recepta. Potem smo še prišli v stisko zaradi favlov in tako je nasprotnik vodstvo še povišal. S petim favlom Lovrota je moral zapustiti igrišče še naš edini center in temu primerno je bil tudi končni rezultat. Mladi so dobili možnost, da odigrajo in spoznajo tudi močnejše nasprotnike. Dobro so se borili. Sedaj pa upamo, da bomo čim prej kompletni.«