Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ izpadel iz pokalnega tekmovanja

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec se je v četrtek v drugem krogu avstrijskega pokalnega tekmovanja pomerila z ekipo BBC Nord Dragonz iz Železnega. Slovenski košarkarji so podlegli tekmecu z 58:91 in izpadli iz pokalnega tekmovanja. (orf-slo/koš)

Tekma se je začela precej izenačeno, v nadaljevanju pa so se pri KOŠu vrstili zgrešeni meti in tako je ekipa BBC Nord Dragonz v 6. minuti vodila že z devetimi točkami (9:18). KOŠ se je lahko še malo približal nasprotniku, a četrtina se je končala 17:24. Na začetku druge četrtine so slovenski košarkarji dobro začeli in se približali na dve točki, v peti minuti pa celo izenačili na 30:30. Nato pa so gostje iz Gradiščanske bili uspešnejši pri zaključkih in zopet prevzeli vodstvo. Poleg tega so nepotrebne izgube žog na strani KOŠa privedle do rezultata 37:48 za polčas.

Kmalu po odmoru se je poškodoval kapetan KOŠa Andi Smrtnik in moral zapustiti parket. To je KOŠevce spravilo iz tira in tako je nasprotnik imel lahko roko in to četrtino odločil jasno zase (46:69). Tudi v zadnji četrtini je ekipa BBC Nord igrala močno in koncentrirano. Pri KOŠu so dobili priložnost tudi najmlajši igralci, deloma je bila ekipa na terenu v povprečju stara 16,8 let. Končni rezultat se je glasil 58:91. (orf-slo/koš)

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: »Med igro se je zgodilo veliko napak. Naš fokus sedaj leži na prvenstvu.«

Dragan Slišković, trener KOŠ: »Mladi igralci so danes dobili priložnost za igranje. Zdaj vemo, na čem bo treba še delati. Nažalost se je Andi Smrtnik poškodoval. Igra v nedeljo je važnejša.«