Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ mestni derbi odločil zase

V drugi avstrijski košarkarski ligi je košarkarski klub KOŠ Celovec, ki je letos zgrešil uvrstitev v playoff in v boj za prvaka, v soboto v „playdownu“, se pravi boju proti izpadu iz lige, premagal mestnega tekmeca Wörthersee Piraten z 90:85. Naslednjo tekmo igra slovensko moštvo na Dunaju proti ekipi Basket 2000 Vienna Warriors.

Prvo srečanje med mestnima tekmecema v Play-Downu se je začelo v prid domačega moštva, ki je po peti minuti vodilo z 12:7. S trojko kapetana Andija Smrtnika so se domači nekoliko oddaljili na 17:8. V nadaljevanju si je KOŠ priigral prednost 12ih točk, ki pa jih do konca četrtine ni mogel držati. Pirati so se približali na 6 točk razlike in tako se je končala prva četrtina z 26:20 za KOŠ. Ob začetku druge četrtine KOŠ ni našel pravega ritma in v peti minuti je igralec Piratov Kuttnig s svojim metom priigral svoji ekipi vodstvo (32:33). Nato pa je slovenskim košarkarjem spet uspelo točkovati in ob koncu prve polovice prevzeti vodstvo z 49:39.

Po odmoru so Pirati začeli precej hektično, ko je igralec Kuttnig dobil foul, se je razburjal in dobil še tehnično. V nadaljevanju pa je trener Jovanovič stekel na igrišče, skupil dve tehnični in moral zapustiti dvorano. Slovenski košarkarji so prevzeli iniciativo, igrali odločno, točkovali ter povečali vodstvo na 12 točk. Nato je tudi igra KOŠevcev postala hektična, vrstili so se nepotrebni fouli in tako so se Pirati nevarno približali na tri točke. 69:66. Kar na začetku zadnjih desetih minut je igralec Piratov Kunovjanek s trojko ponovno izenačil. Tudi nato sta obe ekipi točovali izmenično (78:78). 5 minut pred koncem tekme so gusarji iz Vrbskega jezera imeli spet vodstvo. A KOŠevci so na koncu pokazali boljše živce in uspeli dati odločilne koše. Končni rezultat se je glasil 90:85. Tako so si lahko varovanci trenerja Sliškovića pridobili prve važne točke v Play-Downu.

Posebno izstopal je danes Vjeran Soldo, ki je osvojil “Double-Double” (23 PTS, 10 REB). (koš/orf-slo)

Dragan Slišković, trener KOŠa: Derbi je vedno težka tekma. V prvi olovici smo igrali zelo dobro. Nato je rotacija postala problem, a vseeno smo si zasluženo pridobili zmago.

Vjeran Soldo, igralec KOŠa: Kot pričakovano je bila težka tekma, mestni derbiji so vedno borbeni. Pirati so se dobro borili, a mislim, da smo zmagali zasluženo.

Lukas Simoner, kapetan Wörthersee Piraten: Škoda, da smo zgubili. Dobili smo štiri tehničnih foulov. Zato, da nas je bilo samo osem, smo igrali dobro. Povratno tekmo bomo zmagali mi.