Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ na Dunaju poražan

KOŠ je v soboto, 2. 2., na Dunaju srečal moštvo Basket Flames. Po skoraj osmih tednih pavze, zaradi poškodbe na kolenu, se je za svoje moštvo končno spet boril kapetan Andi Smrtnik. (koš)

Člani KOŠa so tekmo začeli zelo borbeno, vseeno je ekipa iz Dunaja prevzela vodstvo in hitro vodila s 5:0. Po dveh minutah je Razdevšek zadel trojko in tako zmanjšal razliko. V nadaljevanju so KOŠevci zgrešili veliko metov in tako so domačini po sedmih minutah vodili s +17 (23:6). Nato pa so tudi Celovčani bolje zadevali in se približali na deset točk razlike (27:17). Na začetku druge četrtine so se igralci KOŠa lahko približali celo na šest točk, nato pa so zaradi malenkostnih napak KOŠa Dunajčani spet lahko povišali razmak. Ob pavzi se je rezultat glasil 48:36 za Basket Flames. (koš)

Drugi polčas je potekal zelo izenačeno. V tretji četrtini so KOŠevci kot tudi Flamesi pridobili 20 točk (68:56). V zadnjih desetih minutah so se Celovčani takoj približali na -10 točk. V nadaljevanu pa so Dunajčani le lahko spet povišali vodenje. Končni rezultat se je glasil 93:78.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Tekma je bila zelo izenačena, ampak spet smo dobili preveč točk od nasprotnika. Zelo dober občutek je bil, ko sem stal na terenu in se boril za ekipo. Na žalost sem že v tretji četrtini pobral peti osebni prekršek. Zdaj moramo vložiti vso energijo, ki jo imamo, da zmagamo naslednje tekme in upat, da ni prepozno za uvrstitev v play-off.

Lovro Fižuleto, igralec KOŠa: Tekmo smo spet začeli slabo. Tako smo pustili, da se je nasprotna ekipa razigrala. Pustili smo jim preveč skokov v napadu in lahkih košev. V drugem polčasu smo igrali bolje, toda nam je zmanjkalo moči za preobrat.