Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ odločil dvoboj v zadnji sekundi

V drugi zvezni košarkarski ligi je članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec v soboto slavila zmago pri ekipi BBU iz Salzburga, za končni rezultat 77:76 je poskrbel Jan Razdevšek s trojko v zadnji sekundi srečanja. Novi center Jaka Stemberger je prispeval 20 točk. (koš/orf-slo)

Že s prvo akcijo tekme je novi igralec Stemberger pokazal svojo kvaliteto. Zadel je trojko in s tem privedel do vodstva KOŠa. Po dveh igranih minutah so Celovčani vodili 1:7, a nasprotnik se je lahko v peti minuti približal na dve točki. Tekma se je nadaljevala izenačeno, a v osmi minuti so Solnogradčani prevzeli vodstvo (15:14). To so do konca četrtine povišali na 19:14. V drugi četrtini se je KOŠ Celovec nasprotniku hitro spet približal, po dveh minutah z zadetkom Razdevška celo prevzel vodstvo (21:22). Do pavze je vodstvo stalno menjavalo, celih štiri krat je prišlo do izenačenja. Vodilno moštvo ob začetku pavze je bilo BBU Salzburg – 38:35.

Po pavzi so igralci KOŠa bili nekako neskoncentrirani, Solnogradčani so to izkoristili in povišali na +10 (48:38). Nato pa so tudi Celovčani spet igrali bolj zbrano in se štiri minute pred koncem tretje četrtine približali na dve točki. Do konca četrtine je BBU Salzburg malenkostno povišal na +4 (59:55). Tudi zadnja četrtina je potekala precej izenačeno, postalo je napeto. Eno minuto pred koncem tekme je KOŠevcem uspelo približati se na dve točki. Ko je semafor kazal le še nekaj sekund, je prišlo do izenačenja (74:74) in takoj navrh je Solnograd spet prevzel vodstvo. KOŠevci pa so še v zadnjih trenutkih obdržali živce. Z metom v zadnji sekundi in zadetkom v vrednosti treh točk je Jan Razdevšek privedel do rezultata 76:77 za KOŠ.

V izredno napeti tekmi se je pokazalo stopnjevanje moštva predvsem pri skokih, katerih so dosegli 46. K tem je privedel tudi novi center Jaka Stemberger, ki je zapolnil luknjo dozdajšnje ekipe. Prvič v tej sezoni je vsak igralec lahko igral na svoji poziciji. (koš/orf-slo))

Miloš Mičković, igralec KOŠa: »Delno smo igrali dobro obrambo, v napadu smo bili zelo solidni. V važnih trenutkih smo igrali koncentrirano, kar je zadoščalo za zmago.«

Erik Kralj, igralec KOŠa: »Od prve sekunde naprej smo se borili, srce smo pustili na igrišču. Na koncu nam je uspela zaslužena zmaga.«