Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ premagal Mistelbach

V 2. zvezni košarkarski ligi je KOŠ Celovec pred domačo publiko premagal Mistelbach z 88:85. Po bliskovitem vodstvu gostov z do deset točk prednosti, so jih Koševci ob polčasu že skoraj dohiteli. Dokončno izenačili so izid osem minut pred koncem tekme. (koš/orf-slo)

Prvi zadetek tekme je po dveh minutah uspel nasprotniku, po štirih minutah pa je semafor kazal že 2:11 za goste iz Nižje Avstrije. Bil je slab začetek za domače igralce. Tudi v nadaljevanju so bili igralci Mistelbacha bolj uspešni tako v obrambi kot tudi v napadu – 13:23. Na začetku druge četrtine se KOŠu ni uspelo približati nasprotniku. Začasno so gostje že vodili z devetnajstimi točkami. Pet minut pred odmorom pa je pospešen napad KOŠevcev privedel do znižanja razlike na deset (25:35). Borbena igra se je obrestovala in do konca prve polovice se je zaostanek zmanjšal na 38:40.

Po odmoru je tekma bila precej izenačena, igralci obeh ekip so igrali zelo borbeno in hitro. Le pri zakjučkih so bili igralci iz Nižje Avstrije nekoliko uspešnejši – 59:66. Osem minut pred koncem tekme je varovancem trenerja Sliškovića uspelo izenačiti (68:68). V nadaljevanju pa so igralci Mistelbacha zopet povedli s šestimi točkami. Andiju Smrtniku pa je nato z dvema trojkama uspelo zopet izenačiti (80:80). Prava kriminalka se je odvijala v zadnji minuti, deset sekund pred koncem je KOŠ vodil z dvema točkama in z zadnjim prostim metom fiksiral zmago. Končni rezultat: 88:85. (koš/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Napeta igra, ki smo jo k sreči zmagali. Zdaj se moramo še koncentrirati na zadnji dve tekmi in upati, da nam le še uspe priti v play-off.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Zelo se veselimo zmage. V zadnji četrtini smo igrali dobro obrambo in v napadu sklenili pravilne odločitve ter zadeli važne mete.