Slika: Foto: QSPictures
Icon Odbojka - Volleyball

KOŠ si je zagotovil obstanek v ligi

V drugi zvezni košarkarski ligi si je članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec na tretji tekmi tako imenovanega play-downa predčasno zagotovila obstanek v ligi. Močno zdesetkani, manjkalo je kar šest igralcev, so Koševci premagali moštvo BBU Salzburg s 85:72. (koš/orf-slo)

Prve minute srečanja med KOŠem in Salzburgom so potekale izenačeno. Dve minuti pred koncem je KOŠ imel nekaj možnosti, ki jih ni izkoristil. V zadnji sekundi so slovenski košarkarji še izenačili na 18:18. S trojko Marina Sliškovića, kar na začetku druge četrtine, so KOŠevci šli v vodstvo, ki so ga držali tudi do konca četrtine. Vendar bistveno se niso mogli oddaljiti in šli v odmor z 38:33.

Po pavzi pa so bolje igrali gostje iz Salzburga, ki so kar kmalu prevzeli vodstvo. KOŠ pa jim je ostal za petami (54:60). Na začetku zadnje četrtine je KOŠ bil bolj uspešen v zaključku in tako lahko spet šel v vodstvo. Ker je KOŠ igral celo tekmo agresivno obrambo, so se nabrale osbne napake in tako sta morala predčasno zapustiti igrišče Erschen in Feinig. Slovenski košarkarji pa so obdržali živce in dobro zadevali in ob koncu le še jasno zmagali s 85:72.

Topscorerja tekme sta tokrat bila KOŠev kapetan Andi Smrtnik, 26 točk in Jan Razdevšek 21 točk. Z dvojnim-dvojčkom pa sta blestela tudi Marin Slišković (13 PTS, 12 REB) in Lovro Fižuleto (12 PTS, 12 REB). Ker pa je paralelno h KOŠu na domačih tleh v Eisenstadtu BBC Nord Dragonz premagal UDW Alligatorje Deutsch-Wagram, se KOŠevcem ni treba več bati relegacije, ker jih Deutsch-Wagram v playdown lestvici ne more več prehiteti. (koš/orf-slo)

Dragan Slišković, trener KOŠ: V prvi polovici smo igrali dobro obrambo. Skok je danes odločil tekmo. Olajšani in veseli smo.

Christian Erschen, igralec KOŠ: Z intenzivno obrambo, predvsem v prvi polovici, smo odločili tekmo za nas.