Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ slavil proti Salzburgu

V drugi zvezni košarkarski ligi je članska ekipa kluba KOŠ Celovec v soboto tekmovala z moštvom BBU iz Salzburga. Slovenski košarkarji so v domači dvorani slavili tesno s 74:71 in zabeležili pomembno tretjo zmago v boju za obstoj v ligi. (orf-slo/koš)

Tekma se je začela izenačeno, lepe hitre kombinacije igralcev so vodile k večkratni menjavi vodstva. Že v prvih minutah je mlad igralec KOŠa, Florian Ponholzer, lahko odigral nekaj minut in tudi točkoval. Po desetih minutah je KOŠ vodil z 25:23. Na začetku druge četrtine so Korošci lahko povišali vodstvo na +8, v nadaljnih minutah pa je KOŠ svojo prednost zaradi nepotrebnih napak dal iz rok in Salzburg se je približal na 2 točki (33:31). 2 minuti pred pavzo pa so igralci KOŠa spet našli v igro. V kratkem času so si priborili nekaj hitrih točk, Žiga Erčulj pa je zadel dve trojki. 47:37.

Po pavzi so Celovčani izgubili koncentracijo in igralci Salzburga so se lahko približali. Nekaj sekund pred koncem četrtine so Solnogradčani celo prevzeli vodstvo. 55:57. Slovenski košarkarji niso popustili in bili Salzburgu za petami. V šesti minuti zadnje četrtine je prišlo do preobrata. Tempo igre se je precej povišal in vsi igralci so se močno borili. S konsekventno obrambo in dobro igro so si KOŠevci priborili prednost in jo obdržali do konca. 74:71. Tokrat so izstopali Žiga Erčulj, ki je z 24imi točkami bil najboljši strelec KOŠa. Jan Razdevšek (10 PTS, 10 REB) ter Vjeran Soldo (12 PTS, 11 REB), pa sta oba dosegla tako imenovani double-double.

To je bila tretja zmaga v treji tekmi play-downa. KOŠ Celovec je z današnjo zmago prevzel vodstvo na lestvici v boju za obstoj v 2. zvezni ligi. (orf-slo/koš)

Dragan Slišković, trener KOŠa: Zmaga je zmaga, to je vse kar šteje.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Veselimo se tretje zmage v tretjem krogu play-downa. Ni bila lahka tekma. Veselimo se na tekmo v Salzburgu.