Grafika: KOŠ
Slika: Grafika: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

KOŠ slavil prvo zmago v novi sezoni

Z 69:87 za KOŠ Celovec se je končalo gostovanje v kraju Deutsch-Wagram. S tem so slovenski košarkarji po porazu doma proti Mattersburgu na drugi tekmi nove sezone v 2. zvezni ligi prvič zmagali. Največ točk za Celovčane je dosegel Tiso Cvitković (19). (orf-slo/koš)

Tekma se je začela s trojko Tisa Cvetkovića, z njo je KOŠ takoj prevzel vodstvo in ga v nadaljevanju povišal na 0:8. Po dveh minutah je nasprotniku uspel prvi zadetek. KOŠevci so igrali hitro in dobro zadevali, ekipi iz Deutsch-Wagrama pa se je pod košem zgodilo nekaj napak. Tako je KOŠ po prvih desetih minutah vodil s +14 točkami – 13:27. V drugi četrtini je na obeh straneh prišlo do izgubljenih žog in zgrešenih metov, Celovčanom pa je kljub temu uspelo naprej povišati vodstvo, začasno celo na +22. V pavzo sta ekipi šli z rezultatom 26:43.

Drugo polovico je KOŠ Celovec začel s polaganjem Sliškovića in ponovno trojko Cvetkovića, vendar se ekipa Union Deutsch Wagram Alligators ni vdala in je tudi pokazala nekaj hitrih zadetkov. Dve minuti pred koncem četrtine sta Primcu in Özdemirju uspeli trojki, s tem so slovenski košarkarji povišali na +27 (42:69). V zadnjih sekundah so se domačini s trojko lahko malenkostno približali – 47:71. Zadnjih deset minut so KOŠevci začeli nekoncentrirano, zgodilo se je nekaj napak, to pa so Alligatorsi izkoristili. Igrali so s polno energijo in se po treh minutah približali na 16 točk (57:73). V sledečih minutah pa so se Celovčani spet zbudili in zopet točkovali. Tekma se je končala z rezultatom 69:87 za KOŠ Celovec. (orf-slo/koš)

Tim Huber, igralec KOŠ: Danes smo zasluženo zmagali. Medčasno smo sicer malo popustili, vendar zaradi tega nismo dobili težave. Opazno je, da se od tedna v teden stopnjujemo, kar me zelo veseli!

Toman Feinig, igralec KOŠ: Tekmo smo močno začeli in dobro igrali kot moštvo. Mislim, da smo zasluženo zmagali in se stopnjevali v primerjavi s prvo tekmo.