Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ spet hudo poražen

V prvi od dveh tekem ta konec tedna je KOŠ na domačih tleh igral proti Dornbirnu. V ekipo KOŠa se je zopet vrnil Jan Razdevšek, zato pa je zaradi poškodbe manjkal Lovro Fižuleto. (koš)

Prve minute je tekma potekala izenačeno, igralci obeh moštev so pokazali hitre akcije (9:9). Že v drugi minuti tekme je Razdevšek zadel prvo trojko, ki naj ne bi ostala njegova zadnja. Proti koncu je Dornbirn imel že šest točk prednosti, s trojko v zadnji minuti pa je Kralj, igralec KOŠa, zmanjšal rezultat na 20:23.
V drugi četrtini so igralci iz Dornbirna igrali bolj zbrano in tako prednost povišali. Slovenski košarkarji so prišli pod pritisk in vrstile so se napake. Močno je bil opazen pomankljaj višine igralcev, večino skokov je lahko pobral nasprotnik. Ob koncu druge četrtine so KOŠevci zaostajali za 17 točk (40:57).

Po odmoru je Dornbirn nadaljeval s točkovanjem, pri KOŠu pa se niso opomogli in zato ni čuda, da so nasprotniki tri minute pred koncem četrtine vodili +30 (50:80). Tudi v nadaljevanju je ostala slika ista in tretja četrtina se je končala 54:92.

Tudi v zadnji četrtini Celovčanom ni uspelo približati se nasprotniku. Šest minut pred koncem so gostje s Predarlske prekoračili stotak (59:101). Na koncu je KOŠ igral z naraščajem, ki je lahko z nekaj zadetki pokazal svoj potencial. Konči rezultat se je glasil 73:122.

Med KOŠevci tokrat posebno blestel je Jan Razdevšek, ki je v svoji prvi tekmi sezone za KOŠ dal 35 točk in nedvomno pokazal, da je važen del ekipe.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: »Danes smo deloma igrali z U19, veliko smo se naučili. Razočaran pa sem nad pristopom v obrambi, to bo treba izboljšati.«

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ:»Prvo polovico smo dobro odigrali, imeli smo dober občutek pri igranju. Za drugo polovico pa nimam razloga, zakaj je tako potekalo. Naredili smo vse narobe, kar lahko v košarki narediš narobe. Pozabili smo osnove, obramba je padla, to se ne sme zgoditi.«