Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Mladi igralci niso bili kos nasprotniku

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec, ki si je sicer v tako imenovanem play-downu že zagotovila obstanek v ligi, pa je bila ta konec tedna v gosteh na Salzburškem in se od tam vrnila praznih rok. Gostitelji so košarkarje iz Celovca premagali s 55:89. (orf-slo/koš)

Proti tekmi preteklega tedna na domačem terenu je nasprotnik tokrat igral consko obrambo. KOŠevci proti taki taktični spremembi niso našli recepta. Že v prvih minutah so se domačini oddaljili, vendar je Celovčanom v deveti minuti le uspelo izenačenje (22:22). V nadaljevanju se je pri slabo razpoloženih igralcih KOŠa nabralo veliko izgubljenih žog (24) in nasprotnik se je lahko razigral in veliko točkoval. Do polčasa je semafor že kazal 53:29 za domačine.

Tudi v drugi polovici se slika ni spremenila. Individualne napake KOŠevcev so Salzburžani hitro kaznovali. Do konca KOŠu ni uspelo najti recept proti obrambi nasprotnika in tako se je končni rezultat glasil 89:55.

Andi Smrtnik, kapetan: Dobro je, da smo obstoj lige zasigurali v zadnjem krogu in da sta Julian Lipuš in Adrian Babič dobila zaslužene minute na terenu. Vse ostalo pa ni za akceptirati. Danes smo razočarali na vseh področjih!