Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Napeta, tesna, nesrečna tekma!

Na tekmi petega kroga druge zvezne košarkarske lige je imela članska ekipa KOŠ Celovec v nedeljo zvečer v gosteh dunajsko ekipo Basket Flames. Zlasti na koncu se je pokazala premoč gostov, ki so v zadnjih minutah še krepko povedli in zmagali s 96:75. (orf-slo/koš)

Po eni minuti je Razdevšek zadel prvi koš tekme, tako so domačini takoj prevzeli vodstvo. V tretji minuti je prišlo do izenačenja (4:4) in še eno minuto pozneje so gostje prevzeli vodstvo. S trojko Valentina Pasterka je KOŠ izenačil (9:9). V nadaljevanju so si Celovčani privoščili preveč napak in tako so Flamesi povišali vodstvo na 13:21. V drugi četrtini KOŠu tri dolge minute ni uspelo zadeti, nasprotniku pa je nažalost uspelo vse in zato so štiri minute pred koncem polovice povišali vodstvo na +15 (21:36). Dunajčani so med igro lahko izkoristili tudi razliko v velikosti igralcev, to pa predvsem pod košem in pri skokih. Do odmora pa je KOŠevcem uspelo le nekaj dobrih akcij in razlika se je zmanjšala na 10 (34:44).

Po pavzi so slovenski košarkarji začeli zelo zbujeno in koncentrirano, udpelo jim je nekaj hitrih točk in približali so se nasprotniku na tri točke (43:46). V nadaljevanju so se gostje lahko spet nekako oddaljili, a eno minuto pred koncem četrtine so se domačini s trojko Özdemirja približali na le eno točko razlike (60:61). Trejta četrtina se je končala 62:67. V zadnji četrtini je tekma bila zelo napeta, vendar so morali Pasterk, Smrtnik in Mićković zapustiti igrišče zaradi petih osebnih napak. Kljub temu slovenski košarkarji niso popustili, vendar se je ob koncu le zopet pokazala premoč gostov. Tako so v zadnjih minutah še krepko povedli in zmagali 75:96. (orf-slo/koš)

»Danes smo pokazali, da imamo dobro moštvo. Nažalost še nimamo dovolj moči, da bi zdržali do konca. Danes nam je zelo manjkal Christian Erschen, tudi Smrtnik in Fižuleto še nista 100% fit.« – Stefan Hribar, športni vodja KOŠa

»Imamo problem s skoki, ker nam pod košem manjka višina. Poleg tega so morali trije igralci predčasno zapustiti igrišče in v zadnjih minutah nismo igrali obrambe. Vseeno sem zadovoljen s pristopom igralcev.« – Dragan Slišković, trener KOŠa