Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz doma proti Mattersburgu

V drugi avstrijski košarkarski ligi je ekipa KOŠ Celovec v nedeljo v Celovu gostila vodeče moštvo na lestvici, ekipo Mattersburg Rocks. Čeprav so varovanci trenerja Dragana Sliškovića igrali angažirano in odločno, so košarkarji iz Mattersburga potrdili svojo vlogo favorita in Koševce premagali z 82:62 (18:11; 38:22; 63:45). (orf-slo/koš)

Srečanje z Mattersburgom je članska ekipa KOŠ začela zelo angažirano, po treh minutah vodila s 7:3. Nato je ekipa Mattersburg točkovala, prevzela vodstvo in četrtino zmagala s sedmimi točkami prednosti (11:18). V nadaljevanju so slovenski košarkarji slabo točkovali, a tudi gostje iz Gradiščanske niso imeli toliko uspeha v zaključku. Šele v zadnjih minutah so spet bolje zadevali, povišali hitrost in šli v odmor s +16 – 22:38.

Po pavzi je Mattersburg solidno igral in svojo prednost povišal na 22 točk. Nato pa so Celovčani igrali bolj odločno in koncentrirano, tudi nekoliko bolje zadeli in se približali medčasno na 14 točk razlike (40:54). Po treh četrtinah se je razultat glasil 45:63. Tudi zadnjih deset minut se slika ni bistveno spremenila. Trener Slišković je pustil igrati najmlajše člane ekipe, ki so lahko nabrali važne izkušnje in pokazali nekaj kvalitetnih akcij. Mattersburg je lahko potrdil svojo vlogo favorita ter zmagal z 82:62. (koš)

Julijan Lipuš, igralec KOŠa: Mojega mnenja bi morali danes tekmo zmagati. Eden od vzrokov za poraz je sigurno pristop nekaterih igralcev, ki niso prišli k treningu in tako nismo mogli opraviti skupnih treningov.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Trenutno je naš problem pristop igralcev, s katerem ne moremo zmagati.