Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz KOŠ-a na Gradiščanskem

V tekmi 19. kroga druge zvezne košarkarske lige je članska ekipa KOŠ Celovec v nedeljo gostovala v Ženavcih na Gradiščanskem in izgubila z 71:87. Naslednjo soboto čaka ekipo KOŠ-a, ki je na lestvici na devetem mestu in si še ni zagotovila mesto v četrtfinalu, predzadnji na lestvici Vienna Warriors.

Kljub majhni postavi z le osmimi igralci so se KOŠevci začetka uspešno uprli proti favoriziranim Gradiščancem, ki so lahko nastopili s celotnim kadrom. Tekma pa je od vsega začetka bila zelo fizična in borbena, saj je bila za obe ekipi zelo važna. Za KOŠ namreč šteje vsaka točka za še možni PlayOff, Jennersdorf pa se je nujno hotel predčasno uvrstiti v prav tega. Po desetih minutah so KOŠevci imeli še točko naskoka (16:17), v drugi četrtini pa so se Blackbirdsi lahko nekoliko oddaljili. Bernhard Koch in Astl sta v napadu nabirala točke za Jennersdorf. KOŠevci pa so zaradi manjkanja Žige imeli probleme pri prenosu, kar je vedno spet privodilo do izgubljenih žog (skupno 19), katere so gostitelji uspešno spremenili v točke. Polčas: 42:32

Po pavzi pa so Gradiščanci še enkrat povišali tempo in oddrveli na +19 točk (54:35 v 24. minuti). Predvsem proti organizatorju igre Horvathu in proti Astlu KOŠevci niso imeli recepta. Na strani Celovčanov pa se je z meti iz srednje distance upiral pred vsem Marin Slišković, ki je z 20imi točkami bil najboljši strelec KOŠa. Pred zadnjo pavzo pa so domačini kljub temu jasno vodili s 63:50. V zadnji četrtini je KOŠevcem zaradi krate klopi dokončno zmanjkala sapa. Kopičile so se napake katere so Jennersdorferji neusmiljeno izkoristili. Z hitrimi protinapadi so se deloma povzpeli na več kot +20 točk in konec koncev tekmo jasno in zasluženo odločili za se – 87:71. (orf-slo/koš)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Po dobrim začetkom smo izgubili pre veliko žog. Tako je nasprotnik prišel do lahkih košev. Fokus sedaj leži na naslednjih tekmah in zadnjih možnostih za uvrstitev PlayOff.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Čestitam Jennersdorfu, ki je zasluženo dosegel PlayOff. Vse najboljše za nadaljno sezono. Danes nismo imeli veliko možnosti za menjave, zato nam je zmanjkalo sape. To pa je bil tudi vzrok za številne izgubljene žoge, katere je Jennersdorf spremenil v točke […]