Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz KOŠ-a na mestnem derbiju

V drugi zvezni košarkarski ligi je članska ekipa KOŠ Celovec v soboto utrpela poraz na mestnem derbiju. Na prvi tekmi v novem letu so slovenski košarkarji na gostovanju v športni dvorani Šentpeter podlegli gusarjem z Vrbskega jezera z 79:91. (koš/orf-slo)

Pirati so ob začetku prevzeli vodstvo, do prvega zadetka KOŠa je prišlo šele po treh minutah. Tri minute pred koncem prve četrtine so varovanci trenerja Sliškovića izenačili in nato s trojko Kralja prevzeli vodstvo (13:16). To so lahko držali do konca prvih deset minut – 19:21. V nadaljevanju je tekma postala hitrejša, ekipi sta pokazali nekaj lepih hitrih akcij. Po štirih minutah so gusarji prevzeli vodstvo, v nadaljevanju pa je vodstvo stalno menjavalo. Ob pavzi se je rezultat glasil 42:40 za Pirate.

Druga polovica se je za KOŠ začela dobro, Kralj je zadel trojko in s tem privedel do vodstva slovenskih košarkarjev. Do konca tretje četrtine so zadevali spet izmenično – 62:62. Tudi zadnjih deset minut so KOŠevci takoj spet prevzeli vodstvo in se prvič lahko malo oddaljili na +5 (62:67). Pet minut pred koncem tekme je na terenu postalo nemirno. Zaradi močne diskuzije trenerja Piratov ter igralca KOŠa je bila tekma prekinjena. Po več kot petih minutah prekinitve so morali trener ter igralca Marin Slišković in Christian Erschen zapustiti dvorano. Ko se je tekma nadaljevala, so Pirati lahko prevzeli vodstvo, še nekaj krat je menjalo vodstvo, zadnje minute tekme pa je pri slovenskih košarkarjih popustila koncentracija in delali so napake. Tekma se je končala 91:79. (koš/orf-slo)

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Bil je tipičen derbi, zelo lepa tekma za gledalce in igralce in bilo je veliko emocij. Na koncu pa so emocije tudi odločile tekmo.

Toman Feinig, igralec KOŠa: Zelo napet in izenačen derbi, ki je sigurno bil super za gledalce. Nažalost je proti koncu prišlo do neslavnega dogotka in tudi sami smo delali preveč napak. Derbi je vedno nekaj posebnega.