Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz slovenskih košarkarjev

V 2. zvezni košarkarski ligi je članska ekipa KOŠ Celovec v nedeljo zvečer imela v gosteh moštvo Mistelbach Mustangs iz Nižje Avstrije. Gostje so dominirali od vsega začetka, si priigrali že ob polčasu prednost 25 točk in konec koncev prepričljivo zmagali s 100:72 ter se povzpeli na lestvici na 2. mesto.

Tekma med KOŠem in Mistelbachom se je začela v prid gostom, ki so takoj povedli in tudi iz daljine točkovali (2:12). KOŠ pa ni našel rešitve proti učinkovitim napadom gostov in zaostajal vse do konca prve četrtine za 8 točk (16:24). Tudi v drugi četrtini Mistelbach ni popustil. KOŠu pa nikakor ni šlo od rok in tako se je prednost gostov višala iz minute v minuto. Ob polčasu je Mistelbach vodil s 25imi točkami (31:56).

Podobna slika tudi v tretji četrtini. KOŠevcem kljub hitrim prodorom v napadno polovico igrišča ni uspelo zaključiti napadov, gostje pa so naprej dobro zadevali (64% od dvojke, 42% od trojke). Po tretji četrtini je semafor kazal streznjenih 48:80 točk.  Tudi v zadnjih desetih mintuah srečanja se slika ni bistveno spremenila. Konec koncev so se varonvaci trenerja Sliškovića kljub „Double-Doublu“ Jana Razdevška (14 PTS, 10 AS) morali vdati usodi in gostom kloniti z jasnim rezultatom 72:100. Zaradi istočasne zmage Basket Flamesov proti Vienna Warriorsem pa so KOŠevci trenutno spet na 9 mestu. (orf-slo/koš)

Dragan Slišković, trener KOŠa: Sam rezultat govori o tekmi. V obrambi smo totalno odpovedali.

Jan Razdevšek, igralec KOŠa: Vzrok za poraz je, da smo imeli pre malo rotacije v obrambi in nasplošno pre malo obrambe.