Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Prepričljiva prva zmaga

V nedeljo, 28. oktobra, je KOŠ Celovec, po samo enem dnevu pavze, igral na Gradiščanskem. Ekipa je bila skoraj kompletna, manjkal je samo Erschen. Proti nasprotniku BBC Nord, ki je šele letos prišel v drugo zvezno ligo, je končno uspela prva zmaga sezone. (koš)

V prvo četrtino so KOŠevci šli z zadetkom kapetana Andija Smrtnika in prevzeli vodstvo, to pa so hitro spet izgubili. Po petih igranih minutah je prišlo do izenačenja (6:6), a spet so vodstvo prevzeli domačini. Dve minuti pred koncem četrtine so Celovčani s trojkami Özdemirja in Kralja prevzeli vodstvo in ga ne dali več iz rok – 20:25. Tudi v drugi četrtini so slovenski košarkarji držali vodstvo, ga po dveh minutah povišali na +8 (22:30). Igra je potekala izenačeno, zatedki kot tudi zgrešeni meti so se menjavali med moštvoma. BBC Nord se je lahko približal in tri minute pred koncem prve polovice izenačil (39:39). Z hitrimi zadetki predvsem Razdevška je KOŠ lahko vodstvo izgradil. V pavzo so šli z vodstvom devetih točk – 42:51.

Druga polovica se je nadaljevala kot se je končala prva. S trojko Kralja se je vodstvo povišalo na +12. Sledilo je nekaj izgub žog pri obeh moštvih, igra je postala hektična. Tri minute ni bilo zadetkov. Z boljšo kvoto zadetkov so se v nadaljevanju Gradiščani KOŠu približali na pet točk (52:57). Nato se je KOŠ spet zbudil, skoncentriral in pet minut pred koncem tretje četrtine povišal vodstvo na +15. Do konca četrtine so igralci KOŠa prednost razgradili na 65:87. Zadnjo četrtino so nasprotniki začeli bolj zbrano in nabrali nekaj točk. Nekaj časa se je menjavalo točkovanje. Pet minut pred koncem tekme je semafor kazal 22 točk prednosti za KOŠ (71:93).  V zadnji minuti so Celovčani z zadetkom mladega Juliana Lipuša prekoračili stoto točko. Tekma se je končala 86:107 za KOŠ Celovec.

Odlično odigral je tokrat Erik Kralj, ki je nabral 43 točk (osem zadetih trojk) in z dodatnimi desetimi skoki dosegel tako imenovani “double-double”. (koš)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: »Proti zadnjim tekmam smo poboljšali osnove, posebno v obrambi smo igrali bolje. Čeprav je tudi nasprotnik igral dobro, smo zasluženo zmagali.«

Jan Razdevšek, igralec KOŠa: »Imeli smo več energije v obrami in v napadu, žoga je dobro krožila. Predvsem pri metu smo danes bili dobro razpoloženi.«