Slika: Team Koroška: Lampichler, Rustia, Cuderman, Koletnik Z., Kelih, Hobel, Smrtnik, Sadnek, Gregorn, Pegrin, Koletnik M., Oraže, Travnik, Grilc, Rakuschek. Tehnični štab: M. Velik, M. Smid, S. Sadnek, R. Lampichler, A. Baltić
Slika: Prijateljsko srečanje reprezentanc
Icon Nogomet-Fußball

Prijateljsko srečanje reprezentanc

Nogometna reprezentanca koroških Slovencev Team Koroška je bila v soboto na gostovanju pri Slovencih v Italiji, kjer so izbranci selektorja Marijana Velika v Bazovici odigrali prijateljsko tekmo z reprezentanco italijanskih Slovencev. Koroška izbrana vrsta je slavila z 2:0. (orf-slo)

Srečanje v prijateljskem duhu

V soboto zvečer se je v Bazovici začelo povsem novo poglavje v zgodovini zamejskega športa, piše Primorski dnevnik v svoji spletni izdaji. Nogometna reprezentanca Slovencev v Italiji je odigrala prvo tekmo. Nasprotnik je bila selekcija koroških Slovencev, ki ima glede reprezentančnih nastopov že dolgoletne izkušnje. Leta 2012 so nastopili na Europeadi (evropskem prvenstvu narodnih manjšin) v Lužici. Štiri leta kasneje so nastop ponovili v južnotirolskem Bocnu in se celo uvrstili na tretje mesto.

Pred prvo uradno tekmo je sledila kratka predstavitev. Pobudo je orisal operativni tajnik ZSŠDI Igor Tomasetig. Ob njem so spregovorili še podpredsednik krovne športne organizacije Igor Kocijančič ter predstavnik deželne nogometne zveze FIGC Domenico Nicodemo.

V imenu Slovenske športne zveze (SŠZ) pa je gostiteljem čestital predsednik Marijan Velik, ki je tudi selektor koroške ekipe. „Ponosni smo, da ste se tako dobro organizirali v pričakovanju Europeade. Veseli smo, da vas bomo lahko čez dve leti gostili v Celovcu,“ je po poročanju Primorskega dnevnika dejal Velik.

Travnik in Pegrin zapečatila zmago

Koroški Slovenci so bili objektivno boljši tekmec, piše Primorski dnevnik. Vsekakor so v Avstriji končali sezono prejšnji teden, medtem ko so nogometaši v Italiji zadnjo tekmo odigrali že pred več kot poldrugim mesecem. Kljub vsemu so se nogometaši selektorske dvojice Adamič-Carli solidno branili. Obe reprezentanci sta nastopili z okrnjeno postavo. Cilj prijateljskih tekem pa je, da se nekaj preizkusi.

Koroška izbrana vrsta je po en gol zadela v vsakem polčasu. Prvič je vratarja Gregorja Brainija premagal Niklas Travnik z lobom v 22. minuti. V drugem polčasu pa je piko na i za goste postavil Mathias Pegrin. Oba igrata za člansko ekipo DSG Sele Zell. (orf-slo)