Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Prva sezonska zmaga pred domačo publiko

V 2. zvezni košarkarski ligi je KOŠ Celovec v nedeljo doma premagal Deutsch-Wagram s 86:78. Koševci so vseskozi zaostajali in šele v zadnji četrtini prevzeli vodstvo, nakar je gostom iz Nižje Avstrije zmanjkalo sape. To je bila prva zmaga KOŠ-a v domači dvorani v tej sezoni. (koš/orf-slo)

Prve minute srečanja so KOŠevci začeli nezbrano, kar se je takoj tudi odražalo v rezultatu, saj so gostje iz Nižje Avstrije že v peti minuti vodili z 10 točkami prednosti. Do konca četrtine se je KOŠ približati na pet točk (23:28). Po trojkah Jana Razdevška in Valentin Pasterka v tretji minuti pa se je situacija v rezultatu bistveno poboljšala. V peti minuti je ekipi ločila le ena točka (35:36). V zadnjih minutah druge četrtine pa so slovenski košarkarji zopet delali nepotrebne napake v obrambi in v podaji ter ob koncu zaostajali za 12 točk – 41:53.

Tudi po odmoru se slika ni bistveno spremenila. KOŠ je neuspešno lovil ekipo Alligators. S pomočjo novega centra Jaka Stembergerja je uspelo KOŠevcem se približati na pet točk (64:69). Zadnjih deset minut so Celovčani začeli z dvema trojkama Erika Kralja in se tako približali na eno točko (70:71). S sledečo trojko Jake Stembergerja pa je KOŠ končno prevzel vodstvo s 73:71. Gostom je pod pritiskom zmanjkalo sape, izgubili so veliko žog in zgrešili mete. KOŠ pa je naprej igral zbrano in se ob koncu veselil prve zmage na domačih tleh. Končni rezultat se je glasil 86:78. (koš/orf-slo)

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa:  Zelo se veselim prve zmage na domačih tleh. Treba pa bo delati na obrambi, ker nas v naslednjih tednih čakajo močni nasprotniki.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Prva polovica je bila flop, druga top. Treba se bo poboljšati pri skokih.  Zelo se veselimo zmage, a treba bo analizirati prvo polovico.