Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Prva tekma, prva zmaga

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec se veseli prve zmage v play-downu v drugi zvezni košarkarski ligi. S 86:80 so slovenski košarkarji na prvi tekmi play-downa za obstoj v ligi premagali nižjeavstrijsko ekipo Alligators Deutsch-Wagram. (orf-slo/koš)

Prve minute srečanja med KOŠem in Alligators Deutsch-Wagram so potekale izenačeno. V peti minuti je semafor kazal 8:8. Nato so bili gostje uspešnejši v zaključku, igrali so zelo hitro in se oddaljili na +10 točk (8:18). Toda v zadnjih dveh minutah se je KOŠevcem odprlo in uspelo približati na tri točke – 18:21. Na začetku druge četrtine je KOŠ s trojko Özdemiraprevzel vodstvo. V nadaljevanju sta Stembergeru uspeli dve trojki in vodstvo se je naprej višalo. Tako so slovenski košarkarji šli v pavzo s prednostjo enajstih točk – 47:36.

Tudi po odmoru se slika ni bistveno spremenila. Ekipa Alligators se ni vdala, igrala koncentrirano in se začasno približala na osem točk. Do konca četrtine pa so KOŠevci lahko še enkrat povišali – 67:54. Zadnjih deset minut je KOŠ skušal obdržati svojo prednost, gostje iz Nižje Avstrije pa niso odnehali in se do konca hrabro borili. Uspelo jim je približevanje, a prednost je ostala na strani Celovčanov. Končni rezultat se je glasil 86:80. (orf-slo/koš)

Christian Erschen, igralec KOŠ: Na začetku smo nasprotnika podcenjevali. Nato pa smo se ujeli, pridobili prednost in tako tekmo peljali do konca.

Dragan Slišković, trener KOŠ: Na obrambi moramo še delati, ampak zmaga je zmaga.