Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Revanša ostala le želja

Seveda bi KOŠevci bili radi vrnili milo za drago za polom pretekle nedelje v Celovcu. S samo osmimi igralci na klopi pa je revanša ostala le nedosegljiva želja. (koš)

Namesto da bi Toman Feinig in Marin Slišković napolnila KOŠev kader za globljo rotacijo sta občasno postala zadnja bilka. S samo osmimi igralci so se KOŠevci namreč napotili v Güssing. Kapetan Andi Smrtnik in Jan Razdevšek bosta zaradi poškodb izpadla še dalje in tudi Lovro Fižuleto ni mogel nastopiti. Prvo četrtino so Celovčani začeli zbrano in dobro držali korak, preden niso domačini sredi četrtine s tremi trojkami prevzeli vodstvo (22:15). Druga četrtina je spominjala na tekmo pretekle nedelje. KOŠeva obramba je bila čisto raztrgana, kar so črni kosi iz Jennersdorfa izkoristili in točkovali. Ob pavzi je semafor kazal 55:33.

Po menjavi strani so KOŠevci z vso silo hoteli preobrniti tekmo, iz česar pa je sledilo divjanje in kaos (78:44). Šele v zadnji četrtini so se slovenski košarkarji zbrali, postavili consko obrambo in se razigrali v napadu. Žoga je lepo krožila in v rednem taktu pretresla mrežo na obroču Jennersdorfa. Tako so KOŠevci zadnjo četrtino odločili jasno za se (13:24), za končni rezultat pa je to bila le še kozmetika. Jennersdorf je z jasnim rezultatom 91:68 slavil drugo zmago proti našim fantom, ki se sedaj poslovijo v božično pavzo. Naslednja tekma je 05.01.2019 ko bomo ob 18:00 odigrali „tekmo na tujem doma“ – mestni derbi proti Wörthersee Piratom. (koš)

Valentin Pasterk, igralec KOŠa: Z mlado ekipo in kratko klopjo je zelo težko premagati tako izkušenega in močnega nasprotnika, ki ima dolgo klop in igra čvrsto. Upam da bomo z naslednjo tekmo serijo poškodb ter bolezni lahko pustili za nami.

Toman Feinig, občasni kapetan KOŠa: Deloma smo imeli dobre faze, na žalost pa deloma tudi slabe. Konec koncev spet poraz, ampak boljša igra kot zadnjič. Gremo naprej, čaka nas važna tekma proti Piratom.