Slika: QSPictures
Slika: Slika: QSPictures
Icon Nogomet-Fußball

Šentjakob zopet na vrhu lestvice Podlige zahod

V dosedanjem prvenstvu sta ekipi iz Bilčovsa in Šentjakoba nudili zanimiv dvoboj za prvo mesto na lestvici v Podligi zahod. Po porazu Šentjakoba v prejšnjem krogu so Bilčovščani z zmago na lestvici zopet prevzeli prvo mesto. V tem krogu je Šentjakob igral doma proti Steinfeldu in Bilčovs doma proti Mölltalu.

V soboto so na igrišču v Šentjakobu igrali gostje iz Steinfelda, ki se na lestvici nahajajo na zadnjem mestu. Šentjakob je že prvem polčasu pokazal, zakaj je na prvih mestih lestvice. Z jasnim vodstvom s 5:0 so se Šentjakobčani vrnili v drugi polčas zopet na igrišče. In tudi drugi polčas so domačini jasno obvladovali in do konca tekme povišali vodstvo celo na 7:0. Dan navrh v nedeljo pa je igrala tudi ekipa Bilčovsa. Na domačem igrišču so gostili ekipo iz Mölltala. Bolje so tekmo pričeli gostje iz Mölltala, ki so že po treh minutah povedli. Toda Bilčovščani so že do 31. minute izid obrnili na 2:1. S tem izidom so ekipe šle v slačilnice. Tudi drugi polčas so gostje bolje pričeli in izenačili. Le nekaj minut kasneje so Bilčovščani zopet povedli, toda tudi to vodstvo niso obvarovali dolgo. Pet minut po ponovnem vodstvu so gostje izenačili na 3:3. Bilčovs je do konca še poskušal vse, toda zadetek za zmago jim ni uspel več. Ker je Bilčovs igral le neodločeno, je na lestvici Podlige zahod zopet Šentjakob na prvem mestu.