Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Zmaga KOŠ-a za konec sezone

Ekipa Basket 2000 Vienna Warriors se je na zadnjo tekmo sezone pripeljala spet le s petimi igralci, kjub temu je od vsega začetka narekovala igro in s petimi točkami prednosti zaključila četrtino (11:16). Začetek druge četrtine pa je KOŠ prevzel iniciativo in z 11imi točkami brez premora izenačil ter šel v vodstvo. Tri minute pred koncem polčasa so slovenski košarkarji vodili z 9imi točkami prednosti, v odmor pa so šli že s 17imi točkami naskoka (44:27).

Po menjavi strani je trener Slišković poslal na igrišče celotno mlado gardo: Juliana Lipuša, Adriana Babića, Floriana Ponholzerja, Jana Razdevška in kapetana Andija Smrtnika. Hitro so vodili  z 20imi točkami prednsosti, a nasprotnik ni popustil in zmanjšal zaostanek do konca tretje četrtine na 14 točk (61:47). Dunajčani so še do konca pridno in prisrčno igrali. Pri KOŠu so tudi vnaprej dobili možnost igranja pretežno mladi košarkarji, ki so se dobro držali in pripomogli tudi k jasni zmagi. Končni rezultat se je glasil 86:57 in tako so KOŠevci dolgo sezono končali z zmago pred domačo publiko.

Kot že omenjeno pa je naknadno gledano play-down bil sicer športni izziv, vendar bo ostal brez vpliva na nadaljni razplet v ligi. Ekipa B2K Vienna Warriors se bo na lastno pobudo vrnila v deželno ligo. D.C. Timberwolvesi pa se bodo, pod pogojem da izpolnijo vse štatute, neglede a bodo prvaki ali ne, povzpeli v najvišji razred. V tem primeru bosta v drugi ligi za možna povzpitelja Atse Graz in BBC Nord Dragonz na voljo dve mesti. Če bi pa Wolvesi le ne uspeli povzdig v prvo ligo pa bosta Atse in BBC Nord odigrala relegacijo za mesto v drugi ligi. (koš)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Veseli smo, da je dolge sezone konec in da smo lahko zmagali tudi zadnjo tekmo.

Adrian Benetik, podpredsednik KOŠa: Naknadno gledano se nepotrebno dolga sezona konča. Play-down in relegacija sta iz športnega vidika za pozdravit, razvoj v zadnjih tednih pa je bil nerazveseljiv. Veselimo se zmage v zadnji tekmi leta pred domačo publiko, Warriorsem pa želimo vse najboljše na nadaljni športni poti.