Slika: Foto: KOŠ Posojilnica Bank Celovec
Icon Košarka - Basketball

ExtraLiga: Močna tekma članic KOŠ-a proti prvemu na lestvici

Minulo soboto so KOŠevke v Celovcu gostile ekipo ŽKD Ledita, ki je trenutno neporažena prva na lestvici. Kljub premoči nasprotnic pa so KOŠevke odigrale dobro tekmo.

Naše članice so pričele zelo koncentrirano in povedle. Do sredine prve četrtine sta ekipi igrali na isti ravni. Na žalost pa KOŠevke v obrambi niso bile dovolj agresivne in tako je Ledita lahko prevzela vodstvo. Vedno znova so Slovenke presenetile naše članice z močno obrambo. Celovčanke pa so kljub temu odigrale konsekventno in se borile za vsako točko. To se je kazalo tudi v rezultatu po prvi četrtini, Ledita je namreč dosegla le 6 točk naskoka. (10:16)

V drugi četrtini se je kazala podobna slika. Žal je obramba Ledite KOŠevkam naprej delala preglavice. Zaradi nekaterih izgubljenih žog KOŠa pa so Slovenke dosegle lahke koše. Celovčanke se vendar niso vdale in se borile na vse moči. Številne lepe kombinacije v napadu pa so do polčasa gostinjam le pripomogle do večjega naskoka (23:34).

Po pavzi so se KOŠevke skušale približati nasprotnicam s consko obrambo. Uspelo jim je tudi, da so se nekoliko bolje zoperstavile močni obrambi Ledite. Vendar so bile rezultat te igre številne osebne napake in prekinitve na obeh straneh. Ekipi Ledita pa je uspelo vodstvo povišati še za 7 točk (35:53).

V zadnji fazi tekme so KOŠevke še enkrat poskusile vse. Vendar so ob tem času bile že štiri igralke obremenjene z osebnimi napakami. Proti koncu je KOŠevkam dobesedno zmanjkalo sape in morale so kloniti vodečim na lestvici z 41:75. (koš)

Patricia Struhar, kapetanka KOŠa: V prvem polčasu smo igrale zelo lepo košarko in presenetljivo dobro držale korak. Žal pa nam je obramba Slovenk delala velike težave. Na podlagi močne tekme proti močnim nasprotnicam pa bomo na vsak način lahko napredovale.