graphic: KOŠ
Slika: graphic: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

Jasna zmaga članov KOŠ-a proti Lionsom

Tekma članske ekipe KOŠ Celovec, ki naj bi potekala preteklo soboto izven, je zaradi možne okužbe s koronavirusom v vrstah Mistelbacha bila preložena. V soboto, 17. 10., je KOŠ Celovec torej ponovno odigral tekmo v domači dvorani, tokrat proti ekipi Dornbirn Lions. (koš)

Prvo akcijo tekme je s trojko uspešno zaključil Marin Slišković. Vodstvo, ki ga je s tem pridobil KOŠ Celovec, se je v nadaljevanju hitro povišalo. Pri nasprotniku iz Dornbirna je prišlo do številnih napak, predvsem v napadu, in tako je prve točke pridobil šele po osmih minutah. Po prvi četrtini se je rezultat glasil 25:6. Tudi druga četrtina se je odvijala v prid KOŠa. V petih minutah so si Celovčani z močno obrambo in dobro timsko igro priborili vodstvo 25 točk (36:11). Dornbirn Lions tudi v nadaljevanju niso našli pravega recepta, tako se je rezultat ob polčasu glasil 48:24.

Tudi po pavzi se slika ni bistveno spremenila. Pri Dornbirnu je bila opazna utrujenost, saj so imeli le kratko klop, in zato je vedno spet prišlo do napak. Vendar je tudi pri igralcih KOŠa prišlo do napak zaradi pomanjkanja koncentracije in zato se vodstvo domačinov ni bistveno povišalo – 79:51. V zadnji četrtini je trener Andrej Božič dal tudi najmlajšim igralcem KOŠa možnost, da pokažejo svoje znanje. Do konca se Dornbirn Lions niso mogli približati Celovčanom. Tekma se je končala 97:69 za KOŠ Celovec. (koš)

KOŠ Celovec : Dornbirn Lions 97:69 (25:6, 48:24, 79:51)