Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ dobil zadnjo domačo tekmo sezone

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec je v soboto odigrala svojo zadnjo sezonsko tekmo v domači dvorani v celovškem Šentpetru. Varovanci trenerja Davorja Brečka so si z zmago nad ekipo iz Deutsch-Wagrama praktično zagotovili obstoj v 2. zvezni ligi. Končni rezultat se je glasil 68:63. (kos/orf-slo)

Tekmo so igralci KOŠa začeli zelo močno. Z dobro timsko igro in sigurnimi zadetki so hitro vodili 5:0. V nadaljevanju pa je tudi nasprotnik iz Deutsch-Wagrama dobro zadeval in se domačinom približal. Celovčani so čez celo prvo četrtino držali vodstvo, v zadnjih sekundah pa so si UDW Alligators priborili preobrat – 21:22. Drugo četrtino so bolje začeli gostje iz Deutsch-Wagrama, pri KOŠu pa so se vrstile napake. Po petih minutah so Alligatorsi imeli že prednost sedmih točk (23:30). V nadaljevanju je pri obeh ekipah prišlo do zgrešenih metov, tako je tekma cele tri minute ostala brez zadetka. Ob pavzi se je rezultat glasil 30:35.

Tudi po pavzi so gostje iz Nižje Avstrije svojo prednost lahko držali naprej. Celovčani se zaradi številnih napak pri podajah in metih niso mogli približati. Po osmih minutah so zaostajali že z desetimi točkami (41:51). Do konca tretje četrtine je igralcem UDW-ja uspelo še nekaj lahkih metov – 45:53. Ob začetku zadnjega dela tekme so igralci KOŠa imeli spet več sreče pri metu, po dveh minutah so se tako nasprotniku lahko približali na tri točke. Tekma je postala zelo borbena. S polno energijo je KOŠ Celovec tri minute pred koncem tekme s trojko Primca ponovno prevzel vodstvo (59:58) ter ga ni dal več iz rok. Končni rezultat se je glasil 68:63 za KOŠ Celovec. (kos/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Dobro smo začeli, a nato so tudi igralci iz Deutsch-Wagrama pokazali, da znajo igrati košarko. Tako je do konca bilo izenačeno. Bila je močna tekma. Preveč metov smo zgrešili, a k sreči smo na koncu le bili uspešni.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Bila je napeta tekma, prav finale. Izgubili smo vse živce, a hvala Bogu smo v pomembni tekmi le še pridobili zmago.