Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ-evci zaključili sezono s porazom

Na Velikonočno soboto so KOŠevci odigrali zadnjo tekmo sezone. V športni dvorani Šentpeter so srečali ekipo BBC Nord Dragonz iz Gradiščanske. (koš)

Celovčani so začeli tekmo z velikim elanom in hitro vodili 6:0. V nadaljevanju so tudi nasprotniki dobro zadevali, se približali in po sedmih minutah celo izenačili (14:14). Do konca prve četrtine si je ekipa iz Gradiščanske pridelala majhno prednost – 22:23. V naslednjih minutah je nasprotnik svojo prednost povečal, začasno celo na +8 točk. Dve minuti pred polčasom pa je z zadetkom Samuela Seherja uspelo izenačenje (38:38). Ob pavzi je semafor kazal 42:40 za KOŠ.

Po pavzi so igralci iz Železnega hitro prevzeli vodstvo, a KOŠevci so jim ostali za petami. Z hitrimi zadetki iz daljave so se Gradiščani na koncu tretje četrtine oddaljili na +11 – 52:63. Domačinom je na začetku zadnjih deset minut uspelo približanje na štiri točke, a nato se je sreča obrnila. Končni rezultat: 72:82. Posebno je treba izpostaviti kapetana KOŠa Andija Smrtnika s 30 točkami in Lovrota Fižuleta, kateremu je uspel double-double (22 PTS, 12 REB). (koš)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Seveda smo hoteli zmagati zadnjo tekmo prvenstva, a nažalost nam to ni uspelo. Bila je dolga sezona.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Sezona ni potekala po naših željah. Imeli smo težave z boleznimi in poškodbami in tudi z legionarji nismo imeli sreče.