Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ izgubil proti Salzburgu

Na drugi tekmi končnice prvenstva „play down“ proti izpadu iz 2. zvezne košarkarske lige je KOŠ v domači dvorani v Šentpetru v Celovcu izgubil s Salzburgom. Koševci so morali kloniti z 52:74. (kos/orf-slo)

Prvi so sicer zadeli domačini, vendar v nadaljevanju niso več imeli sreče pri metu. Tako so si igralci BBU Salzburg s sigurnimi zadetki hitro pridelali prednost. Po petih minutah so vodili že s +10 točkami (2:12). Pri Celovčanih so se vrstile napake, do konca prve četrtine pa so tako gostje iz Salzburga povišali na +15 – 9:24. Tudi v drugi četrtini ni bilo bistvene spremembe. BBU Salzburg je uspešno točkoval naprej, KOŠevci pa niso našli v igro. Tako se je rezultat ob pavzi glasil 23:44.

Tudi po odmoru so se pri varovancih trenerja Brečka vrstile osebne napake pri podajah kot tudi pri metu na koš. Tako na žalost ni uspelo, da bi se nasprotniku približali. Vso četrtino je ostalo pri približno dvajsetih točkah naskoka Salzburžanov – 41:65.  V zadnjem delu tekme je KOŠevcem že pojemala moč, kajti treba je reči, da je bilo kar nekaj igralcev bolnih in zato ne pri polni moči. Tako so skušali le še preprečiti višji poraz. Do konca nasprotnik iz Salzburga ni več povišal naskoka. Ob koncu se je rezultat glasil 52:74 za BBU Salzburg. (orf-slo)

Samuel Seher, igralec KOŠa: Zato, da je skoraj cela ekipa bila pretekli teden bolna ali poškodovana, je bila dobra tekma. Upam, da bomo naslednji teden lahko spet normalno igrali.