Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ pokazal svojo moč

V drugi zvezni košarkarski ligi je gostila članska ekipa KOŠ Celovec v soboto v domači dvorani v celovški četrti Šentpeter ekipo Raiders s Tirolskega. Končni rezultat se je glasil 91:73 za KOŠ Celovec. (koš/orf-slo)

Prve točke so si pridobili Tirolčani, KOŠ Celovec je lahko hitro izenačil, v naslednjih minutah pa sta ekipi zadevali izmenično. Po štirih minutah so Celovčani s trojko Huberja prvič prevzeli vodstvo (9:8), ki pa ga niso držali dolgo. Swarco Raiders Tirol so bolje zadevali in začasno vodili že s petimi točkami prednosti, do konca četrtine pa so se igralci KOŠa približali na dve točki – 21-23. Drugo četrtino so KOŠevci začeli s trojko Feiniga in tako prevzeli vodstvo. To so držali do četrte minute, tedaj pa so gostje iz Tirolske s hitrimi akcijami in zaradi napak pri podaji Celovčanov spet pridobili prednost. Ekipi sta si bili zelo blizu, večkrat je prišlo do izenačenja in razvila se je zelo borbena tekma. V zadnji sekundi pred pavzo je Martin Bajc sam šel pod koš, zabil žogo in s tem je KOŠ Celovec ponovno prevzel vodstvo – 43:42.

Drugo polovico so varovanci trenerja Brečka začeli s polno energijo, uspelo je nekaj hitrih podaj in zadetkov, Swarco Raiders Tirol pa Celovčane niso mogli ustaviti. Štiri minute pred koncem četrtine je KOŠ imel 14 točk prednosti (60:46), to pa je Feinig s trojko ob zaključni sireni tretje četrtine še povišal – 69:53. Tudi v zadnjem delu tekme so slovenski košarkarji koncentrirano igrali naprej. Po treh minutah so vodstvo z dobro obrambo in hitrimi zadetki povišali na +20 (78:58). Do konca se slika ni spremenila, končni rezultat se je glasil 91:73 za KOŠ Celovec. (koš)

Toman Feinig, igralec KOŠ: Prvi polčas je bil zelo izenačen, imeli smo težave, predvsem z velikima igralcama Innsbrucka. V drugem polčasu pa smo igrali tako, kot smo si to želeli, malo hitreje in močneje, in zato smo tudi zmagali.

Mansata Cisse, igralec Raiders: Bila je dobra tekma. Dobro smo začeli, igrali dobro obrambo in se borili, a nažalost to ni zadostovalo. Danes smo imeli močnega nasprotnika, ki je spoznaj naše slabosti in jih izkoristil. To je pač košarka.