Slika: Foto: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

KOŠ premagal St. Pölten

V 2. košarkarski zvezni ligi je moštvo KOŠ Celovec premagalo UBC St. Pölten s 83:69. Največ točk za domače, namreč 26, je dosegel novi igralec Jaka Stemberger. KOŠ je štartal zelo motivirano v tekmo in takoj prevzel vodstvo ter ga obdržal do konca. (koš/orf-slo)

Domača ekipa je tekmo proti UBC St. Pölten začela zelo motivirano. Takoj je prevzela vodstvo. Po osmih igranih minutah so se gostje približali na eno točko, a s trojkami Kralja in Stembergera so Celovčani do konca četrtine povišali vodstvo (22:18). Osem minut pred pavzo je KOŠ vodil že z desetimi točkami (28:18). Gostje iz Nižje Avstrije se proti dobri obrambi niso mogli uveljaviti, poleg tega pa so slovenski košarkarji dobro zadevali. Ob polčasu se je rezultat glasil 44:36.

Tudi po odmoru so Celovčani igrali odločno naprej. Z hitrimi akcijami so razmak po šestih minutah povečali na +16. Pri St. Pöltnu so se vrstile napake pri zaključku. Tako je KOŠ zaključil tretjo četrtino z 62:50. V nadaljevanju so KOŠevci malo popustili, postali neskoncentrirani in zgrešili nekaj metov, gostje pa so se tako po treh minutah lahko približali na šest točk (64:58). Tekma je postala še enkrat napeta. Daljšo nesrečno fazo KOŠa pri metu je Özdemir prekinil s trojko. Ko so med ekipama bile samo še štiri točke razlike, je še Razdevšek zadel trojko. Celovčani so obdržali živce, do konca jim je uspelo še nekaj zadetkov in slavili so zasluženo važno zmago. Končni rezultat: 83:69. (koš/orf-slo)

Lovro Fižuleto, igralec KOŠa: Danes smo začeli tekmo tako, kot je treba. V tretji četrtini je padla koncentracija, ob koncu pa nam je le uspelo. Zelo smo veseli zmage.

Dragan Slišković, trener KOŠa: Danes smo končno igrali dobro obrambo in zelo smo veseli zmage. Imamo pa še nekaj stvari, ki jih moramo poboljšati.