Graphic: KOŠ Celovec
Slika: Graphic: KOŠ Celovec
Icon Košarka - Basketball

KOŠ s porazom v povratni krog

Po nazadnje treh porazih v prvem krogu so KOŠevci v prvi povratni tekmi proti močnimi Rocksi hoteli pokazati kaj znajo. Zaspan začetek, problemi v obrambi in na metu pa so to preprečili. (koš)

Od vsega začetka KOŠevcem ni šlo od rok. Začeli so zelo nekoncentrirano in proti Gariyu Wareu v obrambi enostavno niso našli recepta. Šele po dolgih minutah je Celovčanom uspelo postaviti obrambo in izpeljati nekaj uspešnih napadov. Kljub temu so gostitelji prvo četrtino zaključili z osmimi točkami naskoka. V drugi četrtini se je tekma začela zarvijati bolj izenačeno (12:11) vendar slovenskim košarkarjem ni uspelo izenačiti tekme (36:27).

Po pavzi pa se je našim fantom spet začelo zatikati. V obrambi jim ni uspelo ustaviti nasprotnika v napadu pa prodor do KOŠa ni hotel uspeti. To so domačini hladnokrvno izkoristili in v bistvu tekmo odločili že do konca tretje četrtine (58:36). Tudi v zadnjih desetih minutah se KOŠevcem vozel ni hotel odpreti. Nasprotnik se je razigral proti KOŠevi neučinkoviti obrambi. Tudi na metu Korošci naprej niso imeli sreče, le 20 od 70ih metov je našlo svoj cilj. Nerazveseljiv končni rezultat se je glasil 80:47 za Rockse. (koš)

Andi Smrtnik, kapetan: Na žalost smo tokrat spet naredili korak nazaj. V obrambi smo delali preveč napak in v napadu žoga ni krožila in meti niso našli cilja. Proti dobri ekipi kot so to Rocksi s takšnim pristopom ni možno zmagati.

Stefan Hribar, športni vodja: Četrti zaporedni poraz seveda ni razveseljiv. Velja pa dvigniti glavo in se ozreti naprej. Naslednji teden doma proti UDW je potrebna zmaga, da si ohranimo možnost za uvrstitev v playoff.