Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ skoraj presenetil favorita

Košarkarji kluba KOŠ Celovec so ob koncu tedna v 2. zvezni ligi gostovali na Gradiščanskem. Proti moštvu Gijeca/Ženevci so izgubili s 75:81. Tekma pa je bila izenačena in Koševci obžalujejo, da njihova dobra igra proti drugemu na lestvici ni bila nagrajena. (orf-slo/koš)

Že na začetku je bilo razvidno, da so KOŠevci v dobri formi in da bo tekma zelo izenačena. KOŠ je tekmo začel z zadetkom kapetana Smrtnika, v sledečih minutah pa je pogostokrat prišlo do izenačenja in menjave vodstva. Do konca četrtine si je domača ekipa priborila štiri točke prednosti – 18:14. V tretji minuti druge četrtine je KOŠu ponovno uspelo izenačenje (20:20). V nadaljevanju so gledalci videli zelo borbeno tekmo. Rezultat ob polčasu se je glasil 37:35.

V drugi polovici je KOŠ našel boljši štart, za katerega je poskrbel Tim Huber s tremi trojkami. Tako so si Celovčani priborili naskok osmih točk. Nato je padla koncentracija, kar so Blackbirds izkoristili in se zopet približali na eno točko – 61:62. V zadnjih desetih minutah je prišlo do številnih prekrškov na obeh straneh, igralci iz Gradiščanske so v tej fazi tekme igrali bolj izkušeno in prevzeli vodstvo. KOŠu zaradi napak ni uspel ponoven preobrat in tako so na žalost tesno podlegli. Končni rezultat se je glasil 81:75 za Güssing/Jennersdorf Blackbirds.

Aleš Primc, igralec KOŠa: Čestitam domačinom za zmago. Čestital bi tudi mojim soigralcem, ki so se na terenu borili kot levi. Izpostavil pa bi še eno zanimivost: Košarko igram že od dvanajstega leta in danes, pri 40 letih, sem dobil prvo tehnično napako.