Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

KOŠ slavi zmago v prvi domači tekmi leta 2020

V 2. zvezni košarkarski ligi je članska ekipa KOŠ Celovec v soboto odigrala prvo tekmo leta 2020 v domači dvorani v Šentpetru v Celovcu in je zmagala. KOŠ se je pomeril z ekipo BBU Salzburg. Končni rezultat se je glasil 87:75 za slovenske košarkarje. (koš/orf-slo)

Prve točke tekme so si priborili igralci KOŠa, v nadaljevanju pa je tekma potekala izenačeno. Po šestih minutah se je rezultat glasil 12:12, nato pa je KOŠ s trojko Bajca prevzel vodstvo. V zadnjih treh minutah so Celovčani povišali na +15 točk – 28:13. Tudi v nadaljevanju so igralci novega trenerja Davorja Brečka igrali konzekventno in tako izgrajevali prednost, štiri minute pred koncem prvega polčasa je semafor kazal 44:22. Celovčanom so uspele hitre podaje in nekaj metov iz daljave, izkazal pa se je predvsem novi igralec Martin Bajc. BBU Salzburg je slabo zadeval in tako se je ob pavzi rezultat glasil 53:26.

Tudi tretjo četrtino je domače moštvo, ki je igralo dobro obrambo, osvojilo zase. Gostje so skušali zaostanek s sigurnejšemi meti držati v meri, vendar jim ni uspelo – 75:41. Zadnja četrtina je bila uspešnejša za BBU Salzburg. KOŠevcem so pojemale moči in padla je koncentracija, kar je nasprotnik lahko izkoristil. Salzburžani so dobro zadevali, KOŠ pa je cele štiri minute ostal brez zadetka. Nasprotnik se je močno približal, vendar zmaga Celovčanov ni bila ogrožena. Končni rezultat se je glasil 87:75 za KOŠ Celovec, premiera novo strukturirane ekipe na domačih tleh je uspela! (koš/orf-slo)

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Po zelo dobrem prvem polčasu smo v drugem na žalost popustili. Škoda za točke, kajti s tem smo izgubili direktni duel. Vseeno pa je bila zelo dobra tekma ekipe.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Na vsak način smo se močno stopnjevali, kar je bil tudi naš cilj in nad vse smo veseli, da smo danes zmagali. 30 minut smo igrali zelo konstantno, zdaj pa moramo še priti v ritem, da se bolje znajdemo pri menjavah in da nivo igre z menjavo ne pade.