Slika: KOŠ zmagal celovški derbi
Icon Košarka - Basketball

KOŠ zmagal celovški derbi

V športni dvorani Šentpeter se je po dolgem času spet začelo prvenstvo druge košarkarske zvezne lige. Že v prvem krogu je prišlo do vedno posebnega in napetega celovškega derbija med ekipama KOŠ Celovec in Wörthersee Piraten. (koš)

Tekma se je začela z zadetkom Piratov, nato pa so igralci ekipe KOŠ Celovec s hitrimi zadetki in ukradenimi žogami bili uspešnejši. Po treh minutah se je rezultat glasil 4:10 za KOŠ. V nadaljevanju so tudi Pirati zadevali in si v šesti minuti priborili preobrat, a do konca prve četrtine so le igralci KOŠa bili srečnejši in končali četrtino s prednostjo štirih točk – 21:25. Tudi sledeče minute so potekale v prid KOŠevcev. S trojkami Huberja in Sliškovića so se oddaljili od nasprotnika, pet minut pred polčasom celo na +10 (27:37). Varovanci trenerja Božiča so šli v pavzo s prednostjo dvanajstih točk – 34:45.

Po pavzi so slovenski košarkarji nadaljevali svojo močno igro, tako v napadu kot tudi v obrambi. To je privedlo do tega, da je igralcem ekipe Wörthersee Piraten v petih minutah uspel le en zadetek, KOŠ Celovec pa je svojo prednost naprej povišal. S prednostjo dvajsetih točk je KOŠ šel v zadnjo četrtino tekme – 40:60. Tudi zadnjih deset minut se slika ni spremenila. KOŠevcem so uspele številne dobre akcije, dobro so zadevali, Piratom pa sta zmanjkali moč in koncentracija. Tako si je KOŠ Celovec po dolgem času zopet priboril zmago v celovšem derbiju in s tem važne prvenstvene točke. Končni rezultat: 56:75.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Se vidi, da je bila za obe ekipi prva tekma letošnje sezone. Nismo še vigrani, a zelo se veselim, da smo tako močno začeli!

Wörthersee Piraten : KOŠ Celovec 56:75 (21:25, 34:45, 40:60)