Graphic: KOŠ
Slika: Graphic: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

Koševcem zmaga na tujem ni uspela

Članska ekipa KOŠ Celovec je v soboto v drugi zvezni košarkarski ligi gostovala pri ekipi BBU Salzburg. Varovanci trenerja Igorja Pučka so vedeli, da jih čaka močan nasprotnik, zastavljeni cilj, zmaga na tujem, pa se ni uresničil. Koševci so izgubili s 86:71 (22:23,51:35,70:50). (kos/orf-slo)

Prvi zadetek so si priborili igralci KOŠa, a nasprotnik je hitro prevzel vodstvo. Po dveh minutah je prišlo do izenačenja (5:5). Ekipi sta v nadaljevanju zadevali izmenično in tako je večkrat prišlo do izenačenja. Po petih minutah pa so domačini bolje zadevali in dober izkupiček pri metih je začasno privedel do povišanja prednosti na +8. Do konca četrtine pa je KOŠ Celovec povišal hitrost, dobro zadeval in v zadnjih sekundah celo prevzel vodstvo – 22:23. Drugo četrtino so začeli igralci ekipe BBU Salzburg bolj koncentrirano in takoj spet prevzeli vodstvo. Z dobrimi hitrimi zadetki so po treh minutah povišali na enajst točk prednosti. V pavzo sta šli ekipi z rezultatom 51:35.

Tudi po pavzi se slika ni spremenila. KOŠ Celovec je sicer imel veliko dobrih akcij, vendar je pod košem manjkala sreča. Z zgrešenimi meti Celovčanov in zanesljivimi zadetki Salzburžanov je vodstvo BBU-ja naraslo do konca četrtine na +20 – 70:50. Zadnih deset minut sta obe ekipi igrali koncentrirano in se borili. Začasno se se KOŠevci lahko malenkostno približali, a nasprotnik je na to hitro reagiral in držal svojo prednost pri približno dvajsetih točkah. Ob koncu je igralcem KOŠa uspelo še nekaj zadetkov, tako se je tekma končala z rezultatom 86:71 za BBU Salzburg.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Danes nismo igrali kot kolektivna ekipa. Čaka nas še veliko dela.

Toman Feinig, igralec KOŠ: Izgubili smo dve važni tekmi. Zdaj se moramo kot ekipa vrniti iz slabe faze.

BBU Salzburg : KOŠ Celovec 86:71 (22:23, 51:35, 70:50)